Ana Sayfa Haberler SEMPRO, Sektörün Konfigürasyon Yöneticisi Sayısını Arttırmaya Devam Ediyor

SEMPRO, Sektörün Konfigürasyon Yöneticisi Sayısını Arttırmaya Devam Ediyor

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

SEMPRO’nun, 12 Aralık’ta tamamladığı CM2-09 eğitiminin ardından, 16 kişi, CM2 Profesyoneli ünvanı almaya hak kazandı. Böylece, Türkiye’de daha önceden 6 olan CM2 Profesyoneli sayısı, 3 kat artarak 24’e yükselmiş oldu.

Operasyonel Mükemmellik için Uygulamalı Çalıştaylar isimli CM2-09 eğitimi, 9-12 Aralık tarihlerinde, Ankara’da, gerçekleştirdi. Eğitime; FNSS, HAVELSAN, Nurol Makina, ROKETSAN ve TEI çalışanları katıldı.

SEMPRO, 17-20 Aralık tarihleri arasındaki CM2’ye giriş kursları ile de yeni eğitim dönemine başladı. CM2-01 Operasyonel Mükemmelliğin Temelleri, CM2-02 Gereksinimler ve CM2 Anahattı olarak adlandırılan eğitimlere, kurumsal olarak ASELSAN, MEGE Teknik, MSI Dergisi, ROKETSAN, STM ve Turkish Cabin Interior (TCI) katılıyor.

SEMPRO Kurucusu Semiha Yaşar, verdikleri eğitimlerle ilgili şunları söyledi: “Şu ana kadar CM2 eğitimi verdiğimiz herkesten, çok olumlu geri dönüşler aldık. Yeni nesil konfigürasyon yönetimi CM2’nin faydalarını Türkiye’de daha büyük kitlelere ulaştırabilmek adına, her yeni CM2-01 ve CM2-02 eğitimi ile en az 1 yeni firmaya eğitim vermeyi hedefliyoruz.”

 1,015 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.