Ana Sayfa Haberler SEMPRO, Türkiye’deki Yeni Nesil Konfigürasyon Yönetimi Profesyonelleri Olan CM2-P’leri Bir Araya Getirdi

SEMPRO, Türkiye’deki Yeni Nesil Konfigürasyon Yönetimi Profesyonelleri Olan CM2-P’leri Bir Araya Getirdi

SEMPRO, 17 Ekim’de Ankara’da düzenlediği bir etkinlikle yakın zamanda CM2-09 eğitimini tamamlayan katılımcıların, CM2 Profesyoneli (CM2P) unvanını almalarını kutladı. Etkinlikte, Türkiye’deki CM2P’leri, SEMPRO öncülüğünde bir araya getirecek bir platform kurulması yönünde de görüş birliğine varıldı. Söz konusu platformun, Türkiye’deki CM2 bilincinin arttırılması yönünde çalışmalar yürütmesi planlanıyor.

7-9 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen CM2-09 eğitimine, Çekirdek Bilişim, HAVELSAN ve Roketsan’dan 10 kişi katıldı. SEMPRO’nun daha önce verdiği eğitimlerle 18 kişi CM2P seviyesine ulaşmıştı. Son eğitimlerle birlikte, SEMPRO’dan eğitim alarak CM2P olanların sayısı 28’ye yükseldi.

SEMPRO Kurucusu Semiha Yaşar

SEMPRO Kurucusu Semiha Yaşar, CM2 ile ilgili, MSI Dergisi’ne şunları söyledi: “Yeni Nesil Konfigürasyon Yönetimi olarak da tanımlayabileceğimiz CM2 modeli, özellikle savunma ve havacılık firmalarının yoğun ilgisini çekiyor. Yaklaşık 5 yıldır verdiğimiz eğitimler sayesinde de CM2 farkındalığını, Türkiye’de belirli bir olgunluk seviyesine getirmeyi başardık. Bununla birlikte eğitimler, firmaların CM2 sayesinde süreç mükemmelliğine ulaşma yolculuklarındaki ilk basamağı temsil ediyor. Firmaların bu modeli tam anlamıyla uygulayarak, kusursuz süreçlere sahip olabilmeleri için CM2 eğitimlerinde aktarılan bilgilerin, saha tecrübeleri ve uygulamalı çalıştaylar ile pekiştirilmesi gerekiyor. Kasım ayı içerisinde gerçekleştirileceğimiz SemproConX19 etkinliği de bu noktada devreye giriyor.”

SEMPRO’nun uluslararası katılımlı olacak şekilde 18-19 Kasım tarihlerinde düzenlemekte olduğu SemproConX19, ürün ve konfigürasyon yönetimi alanında tecrübeli pek çok ismi Ankara’da ağırlayacak. İş mükemmelliği ve dijital dönüşüm odaklı gerçekleştirilecek etkinlikte, kendi alanında duayen kabul edilen ve çoğunluğu sanayi devi olarak sayılabilecek firmalarda görev yapan isimler, tecrübelerini Türkiye ile paylaşacak. Süreç mükemmelliği için CM2 metodu ve dijitalleşme için PLM uygulamaları ile ilgili deneyimlerin paylaşılacağı konferansta; ASML, Arçelik, CIMdata, FNSS, Sub-Zero, HAVELSAN, IPX, ASML, Nurol Makina, ROKETSAN, TEI ve TÜBİTAK SAGE gibi kurum ve kuruluşlarda görev yapmakta olan yerli ve yabancı konuşmacılar yer alacak. SemproConX19, 20-22 Kasım tarihleri arasında, birbirine paralel olarak gerçekleştirilecek CM2 ve PLM eğitimlerinin yanı sıra uygulamalı atölye çalışmaları ile devam edecek.

SemproConX19 hakkında detaylı bilgi ve kayıt için: https://www.semprocon.com.tr/

 2,170 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.