Ana Sayfa Haberler SemproConX19, Konfigürasyon Yönetimi Alanındaki Tecrübeyi Harmanlayacak

SemproConX19, Konfigürasyon Yönetimi Alanındaki Tecrübeyi Harmanlayacak

MSI Dergisi’nin IDEF 2019 Deniz Sistemleri Özel Sayısı’nda yayımlanan içerik, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Türk savunma ve havacılık sanayisine, pek çok farklı konuda eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunan SEMPRO, 18-19 Kasım tarihlerinde düzenleyeceği, uluslararası “SemproConX19 Konferansı” ile ürün ve konfigürasyon yönetimi alanında pek çok tecrübeli ismi Ankara’da ağırlayacak. İş mükemmelliği ve dijital dönüşüm odaklı gerçekleştirilecek etkinlikte, kendi alanında duayen kabul edilen ve bir kısmı sanayi devi olarak sayılabilecek firmalarda görev yapan isimler, tecrübelerini Türkiye ile paylaşacak.

SemproConX19’a benzer bir kurgu ile 2018 sonunda düzenlenen CM2 Günü’ne; ArGe PLM, ASELSAN, Çekirdek Bilişim, Dassault Systemes, Esen Sistem, FNSS, ROKETSAN, TEI, TÜBİTAK SAGE ve TÜMOSAN’dan konuşmacılar katılmıştı.

 

SemproConX19 Konferansı, SEMPRO tarafından geçtiğimiz yıl düzenlenen CM2 Günü’ne benzer şekilde kurgulandı. SEMPRO, bu yılki konferansı, katılımcılara daha çok tecrübe aktarılabilmesi için, uluslararası ve 2 gün olarak düzenliyor. Konferansın hemen ardından gerçekleştirilecek ve 3 gün sürecek eğitimlerin ise konferansta aktarılan tecrübeleri pekiştirmesi hedefleniyor.

Süreç mükemmelliği için CM2 metodu ve dijitalleşme için PLM uygulamaları ile ilgili deneyimlerin paylaşılacağı konferansta; ASML, Arçelik, CIMdata, FNSS, Gulfstream, IPX, ROKETSAN ve TEI gibi firmalarda görev yapmakta olan yerli ve yabancı konuşmacılar yer alacak. Ürün yönetimi alanında çalışan profesyonellerin, kalite sistem mühendislerinin ve üst düzey yöneticilerin katılımına yönelik olarak hazırlan konferansın konuşmacılarından birisi de IPX’in CEO’su Ray Wozny olacak.

 

Geçtiğimiz yıl ABD’de düzenlenen IPX Conx18’den bir fotoğraf.

IPX ConX, Ayaklarına Geliyor

IPX, CM2 metodunu geliştiren ve şu ana kadar 1.800 farklı kuruluşa CM2 eğitimi veren firma olarak öne çıkıyor. SEMPRO tarafından Kasım ayında gerçekleştirilecek etkinliğin bir benzeri de IPX tarafından, IPX ConX adı altında, ABD’de her yıl düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl 31’incisi gerçekleştirilen IPX ConX’e, Türkiye’den; ASELSAN, FNSS, HAVELSAN ve Roketsan çalışanları katılım göstermişti. SEMPRO kurucusu Semiha Yaşar, IPX’in, SemproConX19’a katılımının önemini şu sözleri ile vurguluyor: “100’lerce farklı kuruluşa CM2 eğitimleri veren IPX CEO’su Ray Wozny’nin bu alandaki tecrübesini çok fazla anlatmaya gerek yok. Kendisinin konuşmacı olarak etkinliğimizde yer alacak olması, bizler için çok büyük şans. SemproConX19’a katılanlar, ABD’ye gitmelerine gerek kalmaksızın bu deneyimleri dinleme fırsatı yakalayacaklar.”

 

Uygulamalı Atölyeler ve Eğitimler, Tecrübeyi Pekiştirecek

SemproConX19 Konferansı, 20-22 Kasım tarihleri arasında, birbirine paralel olarak gerçekleştirilecek eğitim ve uygulamalı atölye çalışmaları ile devam edecek. Bu eğitimlerden biri, CIMdata tarafından verilecek ve bir PLM yatırımı öncesinde doğru kararların verilebilmesine yardımcı olacak 3 günlük sertifika programı olacak. Bu programa paralel olarak, üst düzey yöneticilere yönelik hazırlanan ve 2 gün sürecek bir CM2-15 eğitimi de olacak. Bu eğitime katılanlar, liderlik ettikleri kuruluşlardaki süreçlerin güçlü ve zayıf yönlerini daha iyi görebilecekler. Bu eğitimin ardından da 1 günlük uygulamalı atölye çalışması gerçekleştirilecek.

Yaşar, eğitimler ve atölye çalışmaları ile ilgili şunları söylüyor: “Konferanstaki tecrübe aktarımının hemen ardından gerçekleştireceğimiz bu eğitim ve atölye çalışmaları ile aktarılan deneyimlerin doğrudan uygulamaya dökülerek pekişmesini sağlayacağız. Konferans ve beraberindeki eğitimler sayesinde, IPX’in süreç dönüşümü ve CIMdata’nın PLM konusundaki tecrübelerini, adeta damıtılmış bir şekilde katılımcılara aktaracağız.”

 1,234 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.