Ana Sayfa Haberler e-Safe, Kamu ve Özel Sektördeki Siber Güvenlik Zafiyetlerini Masaya Yatıracak

e-Safe, Kamu ve Özel Sektördeki Siber Güvenlik Zafiyetlerini Masaya Yatıracak

Sentez Medya tarafından düzenlenen e-Safe Siber Güvenlik Zirvelerinin 6.sı, 17 Mart’ta, Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Merkez Binası’nda gerçekleştirilecek. Bu konuda uzman kabul edilen 20’ye yakın konuşmacının sunumlar yapacağı etkinlikte, “Kamu ve Özel Sektördeki Siber Güvenlik Zafiyetleri 2.0” konusu ele alınacak.

Etkinlik bu yıl fiziksel olarak düzenlenecek. Bununla birlikte etkinliğin organizatörleri, Covid-19 salgınının hâlen devam ettiğini dikkate alarak, ilgili kamu otoritelerince yeni tedbirler alınması ihtimaline karşı, etkinliğin hibrit şekilde yapılabilmesi için de hazırlıklarını yapmış durumda. Etkinliğin hibrit yapılması halinde protokol, konuşmacılar, sponsorlar ve basın mensupları, etkinlik alanına fiziksel olarak giriş yapabilecek. Ziyaretçiler de etkinliği, e-Safe’in YouTube kanalından canlı olarak takip edebilecek.

e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi, 25 Mart 2021’de gerçekleştirilmişti.

Zirveyi; CEO’ların, kuruluşların teknoloji ve siber güvenlik alanındaki üst yöneticilerinin, siber güvenlik uzmanlarının, bilişim uzmanlarının, hukukçuların, bilişim sistemi yöneticilerinin, adli bilimler alanında çalışan uzmanların, medya temsilcilerinin ve akademisyenlerin yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki siber güvenlik alanında çalışan personelin takip etmesi bekleniyor.

e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’ndeki açılış konuşmacılarından biri de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Dr. Ömer Fatih Sayan Olmuştu.

Her yıl olduğu gibi, bu yılki etkinliğin sunum başlıkları da 15 kişilik bir danışma kurulu tarafından, 50 farklı başlık arasından seçilerek belirlendi. Bu kapsamda 15 farklı sunum başlığı seçildi. Bu sunumlar, etkinliğin açılış bölümünün ardından düzenlenecek 3 ayrı teknik oturum sırasında yapılacak.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için: https://e-safe.org/

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.