Ana Sayfa Haberler Serban İnşaat, Maslak TSK Eğitim Vakfı Öğrenci Yurdu’nun Temelini Attı

Serban İnşaat, Maslak TSK Eğitim Vakfı Öğrenci Yurdu’nun Temelini Attı

Serban İnşaat tarafından İstanbul Maslak’ta inşa edilen TSK Eğitim Vakfı Öğrenci Yurdu’nun temeli atıldı. Firma, gelişmeyi, 6 Haziran tarihinde yayınladığı basın bülteniyle duyurdu.

Temel atma törenine TSK Eğitim Vakfı Genel Müdürü Emekli Tuğgeneral Kemal Korkmaz, Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Emekli Tuğgeneral Engin Durak, Açık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Açık ve davetliler katıldı.

Töreninde konuşan Serban İnşaat Genel Müdürü Mehmet İlker Akdeniz, TSK Eğitim Vakfı Öğrenci Yurdu’nda öğrencilere en konforlu ve rahat ortamı sunmayı hedeflediklerini belirterek ‘’ Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz için güven dolu bir barınma ortamı inşa etmek için teknolojimizi ve mühendislik yeteneklerimizi kullanacağımız bir yapının temel atma töreni için bir araya geldik. Bu projenin Serban İnşaat’a emanet edilmesinden son derece mutlu ve gururluyuz. Öğrenci yurtları, gençlerimizin eğitim hayatını verimli geçirebilmesi için çok önemlidir. Ben eminim ki özellikle TSK gibi köklü ve vizyoner bir kurumda yetişecek gençler, geleceğin güven dolu, özgür ve refah dünyasının kaynağı olacak.’’ dedi.

TSK Eğitim Vakfı Öğrenci Yurdu projesinin 2023 yılında tamamlanması planlanıyor. 10 katlı olarak inşa edilen yurt, 826 yatak kapasitesine sahip olacak. Yurt, öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamasının yanı sıra sosyalleşmesini de sağlayacak ve içerisindeki lobi, sosyal tesis gibi alanlar bulunacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.