Ana Sayfa Haberler Seri Üretimden Çıkan 13 Adet TEI-PD170 Motoru Teslim Edildi

Seri Üretimden Çıkan 13 Adet TEI-PD170 Motoru Teslim Edildi

TEI tarafından üretilen PD170 motorunun seri üretim ilk partisinin teslim töreni, 15 Ocak’ta, Eskişehir’de gerçekleştirildi. Sözleşme kapsamında, toplamda 40 adet üretilecek olan TEI-PD170 motorunun 13 tanesi, TUSAŞ’a teslim edildi.

Törene; Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ve Savunma Sanayii Başkanlığı Başkan Yardımcıları Serdar Demirel, Harun Çelik ve Celal Sami Tüfekçi,  TEI Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit’in yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetleri, Milli Savunma Bakanlığı temsilcileri ve sektörden birçok isim katıldı.

Prof. Dr. Demir, burada yaptığı konuşmada, Aralık 2018’de ilk kez ANKA İHA’yı uçuran TEI-PD170 motorunun AKINCI Taarruzi İHA’da da kullanılacağını söyledi: “Özellikle platform üretiminde artık dünyanın söz sahibi ülkelerinden birisi olmaya doğru yol alıyoruz. Alana ürün vermek çok önemli. Bu ürünler kullanıldıkça ufak tefek aksaklıklarla ilgili olabilecek, tasarımda, üretimde daha da mükemmelleşmeye doğru gideceğimizi de belirtmek istiyorum. PD170’in AKINCI’da da kullanılacağını belirtmek isterim. AKINCI’nın belirli modelleri olacak, bu modellerin birini de inşallah PD170 ile uçuruyor olacağız.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.