Ana Sayfa Haberler Seri Üretimden Çıkan İlk Leonardo M-345, İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

Seri Üretimden Çıkan İlk Leonardo M-345, İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

Leonardo, seri üretimden çıkan ilk M-345 HET (High Efficiency Trainer / Yüksek Verimli Eğitim Uçağı)’in ilk uçuşunu, 21 Aralık’ta, İtalya’nın Varese şehrinde,  Venegono Superiore havaalanından gerçekleştirdi. Uçağı, test pilotları Quirino Bucci ve Giacomo Iannelli uçurdu.

Leonardo Aircraft Eğitim Uçağı Test Pilotu Quirino Bucci, uçuş ile ilgili değerlendirmelerini şöyle aktardı: “Uçak, mükemmel bir performans gösterdi; tasarım parametrelerini ve beklentileri karşıladı. Uçağı motoru, gaz kolu hareketlerine çok iyi cevap verdi ve bu da M-345’in rolü için kilit bir konu, özellikle akrobatik uçuşlarda. Uçak üzerindeki çeşitli sistemleri de test ettik. Mükemmel aviyonik entegrasyon ve insan-makina arayüzünden son derece memnunum.”

M-345’in ilk müşterisi olan İtalyan Hava Kuvvetlerinin ihtiyacının, 45 adede kadar çıkması bekleniyor. Uçaklar, İtalyan Hava Kuvvetlerinde, T-345A olarak isimlendirilecek ve görevi, 137 adet MB-339 uçağından devralacak. Ayrıca, İtalyan Hava Kuvvetlerinin yeni akrobatik uçağı olacak. İtalya, ilk aşamada 5 adet uçak sipariş etti ve bunların ilki, 2020’de teslim edilecek. Uçaklar, ileri eğitim uçağı olarak kullanılan M-346’larla birlikte hizmet verecek.

 1,088 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.