Ana Sayfa Haberler Sikorsky’nin Yeni Muharebe Kurtarma Helikopteri HH-60W’da, Üretim Dönemi Başlıyor

Sikorsky’nin Yeni Muharebe Kurtarma Helikopteri HH-60W’da, Üretim Dönemi Başlıyor

MSI Dergisi’nin 185’inci sayısında yayımlanan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Sikorsky, 24 Eylül’de, HH-60W yeni nesil muharebe kurtarma helikopterinin, Düşük Yoğunluklu Başlangıç Üretim (Low Rate Initial Production / LRIP) safhasının, Amerikan Hava Kuvvetlerinin onayı ile başladığını duyurdu. Bu karar öncesinde helikopter, detaylı testlerden geçti. Testler sırasında, Sikorsky ve ABD Hava Kuvvetleri test ekibi tarafından, toplam 150 saatlik uçuş gerçekleştirildi.

Muharebe Kurtarma Helikopteri (Combat Rescue Helicopter / CRH) programı kapsamında üretilecek 113 adet HH-60W helikopterinin, Amerikan Hava Kuvvetleri envanterindeki, yine Sikorsky üretimi HH-60G PAVE HAWK helikopterlerinin yerini alması planlanıyor. Sikorsky tesislerinde, farklı üretim aşamalarında 5 helikopter bulunuyor. 195 deniz mili görev yarıçapına sahip olan HH-60W; dâhili yakıt tankı kapasitesi, ateş gücü, elektriksel kapasite, siber güvenlik ve öz savunma kabiliyetleri gibi pek çok alanda HH-60G’nin önüne geçiyor.

 1,336 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.