Ana Sayfa Tanıtıcı Makaleler Simcenter 3D, Tasarımla Tam Entegre Simülasyon İmkanı Sunuyor

Simcenter 3D, Tasarımla Tam Entegre Simülasyon İmkanı Sunuyor

MSI Dergisi’nin 188’inci sayısında yayımlanan Tanıtıcı Makale, derginin internet sitesinde paylaşılmıştır:

SimOfis’in sunduğu mühendislik çözümleri arasında bulunan Simcenter 3D, Siemens Digital Industries Software’in, tasarım ile tam entegre çalışan simülasyon yazılım platformu olarak öne çıkıyor. Modern Bilgisayar Destekli Mühendislik (Computer-Aided Engineering / CAD) becerileri ile analiz ve tasarım süreçleri ayrımına son veren Simcenter 3D, tasarımı; tüm yönleriyle sanal doğrulama ve iyileştirme yaparak ele alıyor.

Simcenter 3D, 1D-3D analizlerin yanı sıra test ve veri yönetimi araçları ile birlikte kullanılabilir, açık, genişletilebilir ve ölçeklendirilebilir bir yazılımdır. Simcenter 3D, sınıfının en iyisi olan geometri düzenleme yeteneklerini ve çok disiplinli analiz çözümlerini, tasarımına yansıtılan köklü endüstri tecrübesi ile birleştirir. Yapısal, akustik, akış, termal, çoklu cisimler dinamiği, kompozit ve çoklu fizik modellemeleri konusunda hızlı ve doğru çözücülere sahiptir.

Simcenter 3D, bağımsız olarak kullanılabildiği gibi aynı zamanda Siemens NX ya da SolidEdge platformu ile de kullanılabilir.

Simcenter 3D; 1D-3D analizlerin yanı sıra test ve veri yönetimi araçları ile birlikte kullanılabilir, açık, genişletilebilir ve ölçeklendirilebilir bir yazılımdır.

Akustik Simülasyon

Simcenter 3D, tasarım süreçlerinde, ürününüzün akustik performansının optimizasyonunu yapabilmeniz için bilinçli kararlar almanıza yardımcı olur. Entegre bir çözüm kapsamında, iç ve dış akustik analiz kabiliyetleri sunar. Modern modelleme ve çözücü özellikleri, yorumlanması kolay görselleştirme özellikleriyle birleştiğinde, ürününüzün akustik performansı hakkında hızlıca bilgi edinmenizi sağlar. Aynı ortamda, zaman düzleminde akustik simülasyon için gerekli olan yapısal ve Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (Computational Fluid Dynamics / CFD) analizleri de yapılabilir.

Simcenter, tasarım süreçlerinde, ürününüzün akustik performansının optimizasyonunu yapabilmeniz için bilinçli kararlar almanıza yardımcı olur.

Kompozit Yapılar

Firmalar, ürünlerini daha hafif ve daha dayanıklı hale getirmek için kompozit malzeme kullanımını arttırmaktadır. Simcenter, malzeme modellerinin ve eleman tiplerinin sürekli geliştirildiği günümüzde, kompozit analizi konusunda performansı yüksek bir çözüm ortağıdır. Simcenter; kompozit tasarımı, hassas çözücüler ve kapsamlı post-processing ile laminat kompozit malzemelerin simülasyonu için tüm süreci hızlandırır.

Simcenter; kompozit tasarımı, hassas çözücüler ve kapsamlı post-processing ile laminat kompozit malzemelerin simülasyonu için tüm süreci hızlandırır.

Akışkanlar Dinamiği Simülasyonları

Simcenter, hesaplamalı akışkanlar dinamiği yazılımı ile sıvı, gaz ve çok fazlı akışları simüle edebileceğiniz kullanışlı bir ortam sunar.

Simcenter, hesaplamalı akışkanlar dinamiği yazılımı ile sıvı, gaz ve çok fazlı akışları simüle edebileceğiniz kullanışlı bir ortam sunar.

Çoklu Cisimler Dinamiği

Simcenter, mekanizmaların ve mekatronik sistemlerin konumlarını, hızlarını, ivmelerini ve hareket halinde üzerinde bulunan yükleri analiz etmek için güçlü ve yüksek doğruluk oranına sahip çözüm yaklaşımları sunar.

Simcenter, mekanizmaların ve mekatronik sistemlerin konumlarını, hızlarını, ivmelerini ve hareket halinde üzerlerine düşen yükleri analiz etmek için güçlü ve yüksek doğruluk oranına sahip çözüm yaklaşımları sunar.

Çoklu Fizik Analizleri

Endüstride rastlanılan karmaşık problemler, tüm mühendislik disiplinlerini bir arada kullanan simülasyon teknikleri kullanılarak çözülebilir. Simcenter 3D, kullanıcılarına, bu konuda tümleşik bir çözüm sunar.

Endüstride rastlanılan karmaşık problemler, tüm mühendislik disiplinlerini bir arada kullanan simülasyon teknikleri kullanılarak çözülebilir.

Yapısal Analizler

Simcenter 3D, en karmaşık tasarıma sahip yapıların dahi mukavemet ve titreşim analizleri kolaylıkla yapabilir. Simcenter 3D, çok çeşitli yapısal analiz problemleri için ihtiyacınız olan çözümleri tek bir platformda barındırır.

Simcenter, çok çeşitli yapısal analiz problemleri için ihtiyacınız olan çözümleri tek bir platformda barındırmaktadır.

Termal Analizler

Simcenter 3D, tasarımların termal analizlerini çözebilir. Güçlü optimizasyon fonksiyonları ile en iyi termal performansı elde etmenizi sağlar.

Simcenter, tasarımların termal analizlerini çözebilir. Güçlü optimizasyon fonksiyonları ile en iyi termal performansı elde etmenizi sağlar.

Elektromanyetik Analizler

Simcenter 3D, elektrodinamik, elektrostatik ve elektromanyetik çözücülere sahiptir. Elektrik, manyetik ve akış alanları arasındaki etkileşimleri yüksek doğruluk oranında hesap eder. Simcenter 3D, elektrikli-elektronik cihazların tasarımlarını optimize etmenizi sağlar ve bunların, en verimli şekilde soğutulmasını kolaylaştırır.

Simcenter, elektrikli-elektronik cihazların tasarımlarını optimize etmenizi sağlar ve bunların, en verimli şekilde soğutulmasını kolaylaştırır.

Mesh Kabiliyeti

Simcenter ile kapsamlı modelleme araçları kullanarak 1D, 2D ve 3D elemanlar, otomatik ve manuel ağ yapısı için modellerinizi verimli bir şekilde analize hazırlayabilirsiniz. Kullanıcı tanımlı geometri düzenlemeleri, ağ ve sınır koşullarının tamamı, tasarımla ilişkilidir. Diğer bir deyişle temel tasarım geometrisi değiştiğinde, Simcenter 3D ile modelinizi hızlı bir şekilde güncelleyebilirsiniz. Bu yaklaşım, modelleme süresini büyük ölçüde azaltır ve tasarım analizi yineleme süreçlerinde büyük zaman tasarrufu sağlar.

Simcenter ile kapsamlı modelleme araçları kullanarak 1D, 2D ve 3D elemanlar, otomatik ve manuel ağ yapısı için analize, verimli bir şekilde hazırlanabilir.

Optimizasyon

Bir parça, tasarım aşamasında, parçadan beklenen performanstan kayıp yaşamadan, en az malzeme ile nasıl tasarlanabilir? Bu sorunun cevabı, Simcenter 3D’de. Simcenter 3D, belirli kriterleri karşılayan en iyi tasarımı sistematik olarak yapar. İçinde çok çeşitli optimizasyon teknikleri sunar. Kapsamlı topoloji, geometri ve parametre optimizasyonu yetenekleriyle, parça performansını artırmak için ağırlığını azaltabilir veya en verimli parametre kombinasyonunu hesaplayabilirsiniz.

Simcenter, belirli kriterleri karşılayan en iyi tasarımı sistematik olarak yapar. İçinde çok çeşitli optimizasyon teknikleri sunar.

Analize Hazırlık ve Sonuçları İşleme

Analiz modelini hazırlamak için harcadığınız zamanı, Simcenter 3D sayesinde, sonuçları değerlendirmek veya farklı tasarımları denemek için kullanabilirsiniz. Geometri düzenleme ve kapsamlı ağ yapısı oluşturma aşamalarından zaman kazanarak çalışmaya hazır bir analiz modeline hızlıca geçebilirsiniz.

Analiz modelini hazırlamak için harcanan zaman, Simcenter sayesinde, sonuçları değerlendirmek veya farklı tasarımları denemek için ayrılabilir.

Simülasyon Otomasyonu ve Ölçeklenebilirliği

Simcenter 3D, bazı süreçlerde rutin hale gelmiş simülasyonları, sihirbaz veya şablon haline getirmenize ve bu süreçleri otomatikleştirmenize olanak tanır.

Simcenter, bazı süreçlerde rutin hale gelmiş simülasyonları, sihirbaz veya şablon haline getirmenize ve bu süreçleri otomatikleştirmenize olanak tanır.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.