Ana Sayfa Haberler Sınır ve Anayurt Güvenliğindeki En Son Teknolojiler SEDEC’te Tanıtılacak

Sınır ve Anayurt Güvenliğindeki En Son Teknolojiler SEDEC’te Tanıtılacak

Sınır ve anayurt güvenliği alanında faaliyet gösteren firmalar, 2-4 Haziran 2020 tarihleri arasında, Ankara’daki ATO Congerisum’da düzenlenecek SEDEC Savunma ve Güvenlik Fuarı’nda bir araya gelecek.

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği’nin (SSI) desteğiyle organize edilen SEDEC; anayurt güvenliği, sınır güvenliği, iç güvenlik ve savunma sistemleri konularında uluslararası ve ulusal önde gelen oyuncuları bir araya getirecek. Birçok kurum ve kuruluşun desteklediği SEDEC’in, Türkiye’deki ve dünyadaki savunma ve güvenlik profesyonellerinin buluştuğu stratejik bir zirveye dönüşmesi hedefleniyor. Teknopark Ankara bünyesinde yürüyen, Ticaret Bakanlığı destekli UR-GE projesi kapsamında da yer alan SEDEC’te güvenlik sektörünün geleceğine yön veren adımlar da atılacak.

Milli Savunma Bakanlığı, Kara, Deniz ve Hava Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü temsilcilerinin, Türkiye’de görev yapan yabancı ülke askeri ataşelerinin, FRONTEX (Avrupa Sınır ve Sahil Koruma Ajansı) yetkililerinin davet edildiği SEDEC, aynı zamanda, savunma sanayisinde dünyanın önde gelen firmalarını da buluşturacak. Türkiye’den ASELSAN, FNSS, HAVELSAN, MKEK, Roketsan, TUSAŞ ile dünyadan Airbus, BAE Systems, Boeing, Leonardo, Lockheed Martin, MBDA, Rolls-Royce gibi kurum ve kuruluşların yöneticilerinin ve satın alımcılarının da aralarında yer aldığı yüzlerce profesyonel SEDEC’e davet edildi.

 

“Kısa sürede doğru kişiler, doğru işler!”

“Kısa sürede doğru kişiler, doğru işler!” sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden SEDEC Türkiye Koordinatörü Hilal Ünal Türkan, fuar, konferans ve ikili iş görüşmelerini kapsayan bir etkinlik olarak organize edilen SEDEC’in iki ana amacı gerçekleştirmek üzere düzenlendiğine dikkat çekti: “Yurt içindeki kolluk kuvvetlerimizin ve güvenlik yetkililerinin ihtiyaçlarının karşılanması, üretim yapan, ürünü olan sanayimizin de yeni ihracat pazarları geliştirmesi için SEDEC 2’nci kez kapılarını açıyor.”

Türkiye’nin, coğrafi konumu nedeniyle stratejik öneme sahip bir ülke olduğuna dikkat çeken Türkan şöyle devam etti: “Kara sınırlarının uzunluğu 2.949 kilometre ve kıyı sınırlarının uzunluğu 7.816 kilometre olan Türkiye’nin, toplam sınır uzunluğu 10.765 kilometre. Bu sınırlar, her yıl ticarette ve seyahatte milyarlarca dolarlık bir hesaba sahip olan hayati ekonomik geçitlerdir. Ayrıca ülkemizin en büyük ve en güvenli şehirleri ve topluluklarına ev sahipliği yapıyorlar. Ülkeye giriş -çıkışı adil bir konuma getirirken sınırlarımızı korumak yurt içi güvenliği, ekonomik refahı ve ulusal egemenliği sağlamak için şarttır.”

SEDEC sırasında yurt içinden ve yurt dışından uzman isimlerin katılımıyla gerçekleştirilecek vizyoner konferansların, güvenlik sektörünün gelişiminde önemli rol oynayacağını belirten Türkan, “Bölgemizde yaşanan tüm olumsuzluklara karşın geliştirilebilecek politikalar ve alınacak aksiyonların tartışılacağı konferansın yeni fikirlere zemin teşkil etmesini hedeflemekteyiz” ifadelerini kullandı.

Ana Üreticilerle Doğrudan Bağlantı Fırsatı SEDEC’te

SEDEC’in; Savunma Sanayii Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü gibi ihtiyaç makamlarını, üreticiler ile doğrudan bağlantıya geçirdiğine dikkat çeken Türkan, şunları söyledi: “SEDEC, yurt dışındaki emniyet güçleri ve kolluk kuvvetlerinin titizlikle seçilen satın alımcılarının, karar vericilerinin ve ayrıca ana sanayi üreticilerinin, KOBİ seviyesinde tedarik zinciri bağlantılarını en kısa sürede sağlayabildikleri en etkin platform olmaya devam edecek.”

Etkinlik, aynı zamanda, önceden planlanan ikili iş görüşmeleri kapsamında yabancı orijinal ekipman üreticileri ile birinci ve ikinci seviye tedarikçileri, Türk savunma, havacılık ve güvenlik sanayisi firmaları ile buluşturacak. Türk firmalarının, hem ana sanayi firmalarının hem KOBİ’lerin, yetenekleri ve başarıları, yabancı misafirlere daha yakından tanıtılacak.

SEDEC; 2018 yılında 39 ülkeden katılımcı ile gerçekleştirildi ve 4.200 ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi. 2020 yılında düzenlenecek SEDEC’te, bu rakamların üstüne çıkılması bekleniyor.

 

 1,201 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.