Ana Sayfa Öne Çıkanlar SÖYLEŞİ: Turaç Genel Müdürü Fatih ALTUNBAŞ

SÖYLEŞİ: Turaç Genel Müdürü Fatih ALTUNBAŞ

“İlkleri başarmak için çıktığımız bu yolda, piyade tüfeği fişeği üretiminden sonra atacağımız adım, Türkiye’nin, barut ve kapsüldeki dışa bağımlılığını sona erdirmek olacak.”

Türk savunma ve havacılık sanayisinde, hafif silah mühimmatı alandaki ilkleri ile adını duyuran Turaç, geçtiğimiz aylarda, iki yeni gelişmenin altına imza attı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB)’ndan; 5,56×45, 7,62×39 ve 7,62×51 mm çapındaki piyade tüfeği fişeklerini kapsayan “Üretim İzin Belgesi”ni 29 Mayıs’ta alan firma, bu alanda, özel sektördeki ilk üretici unvanını kazandı. Ağustos ayında ise bir diğer ilki gerçekleştiren Turaç, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)’ne, 100.000 adet tabanca fişeği hibe etti. Bu iki gelişmeyle ilgili süreçler ve firmanın yeni üretim kabiliyetleri ile elde ettiği kazanımlar hakkında, Turaç Genel Müdürü Fatih Altunbaş’tan bilgi aldık.

 

Devamı ARALIK/ 170’inci Sayı Sayfa 20’de

 790 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.