Ana Sayfa Haberler Prof. Dr. İsmail Demir, Sinerji için Yeni Bir Aviyonik Şirketi Kurulmasını Tavsiye Etti

Prof. Dr. İsmail Demir, Sinerji için Yeni Bir Aviyonik Şirketi Kurulmasını Tavsiye Etti

ASELSAN tarafından gerçekleştirilen AVITECH’21 Aviyonik Çalıştayı’na katılan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, savunma ve havacılık sektörüne, yeni bir aviyonik şirketinin kurulması yönündeki tavsiyelerini aktardı.

23 Aralık’ta gerçekleştirilen çalıştaya, Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, ASELSAN ve sektörde faaliyet gösteren firmaların temsilcileri katıldı.

Çalıştayda konuşan Prof. Dr. Demir, “Aviyonik alanda yapılan gelişmeler gayet memnuniyet verici. Çoğu zaman söylediğimiz gibi, geçmişe baktığımızda önemli gelişmeler sağladığımızı söylemek mümkün ama biz geleceğe ve olmamız geren yere baktığımızda, daha çok yapacak işimiz olduğunu görüyoruz. Birlikte tek kuruşun, tek saniyenin israf edilmeden başarılı bir şekilde teknoloji yolculuğunu sürdürmemiz gerekiyor. Bu konuda fikir birliğinde olmamız gerektiğini vurgulamak istiyorum.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Özellikle aviyonik alanında, şirketlerimizin kendi birimleri arasında ve şirketlerimiz arasında koordinasyonu sağlamakla ilgili zaman zaman gördüğümüz aksamaları da düşündüğümüzde, bir aviyonik şirketinin kurulmasını; bunun da ana oyuncularının bu sektördeki 2 ya da 3 oyuncunun olması gerektiğini tavsiye olarak vurgulamak istiyorum… Bir sinerji oluşturularak yol haritası oluşturmanın önemli olduğunu belirtmek istiyorum.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.