Ana Sayfa Haberler SSB Başkanı Prof. Dr. Demir’den Ankara 1’inci OSB’ye Ziyaret

SSB Başkanı Prof. Dr. Demir’den Ankara 1’inci OSB’ye Ziyaret

A.Şamil DEMİRSÖZ / s.demirsoz@savunmahaber.com

Savunma Sanayii Başkanı (SSB) Prof. Dr. İsmail Demir, 2 Mart’ta, Ankara Sincan’daki 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmalarda incelemelerde bulundu. Ziyaret kapsamında Prof. Dr. Demir, firmaların üretim faaliyetlerinin inceleyerek çalışmaları hakkında bildi aldı.

Akdaş Döküm, Assan İş Makinaları, MCM Savunma ve Anova’yı ziyaret eden Prof. Dr. Demir, ziyaretlerinin hem savunma sanayisi konusunda farkındalığın artırılması hem de kabiliyetlerin yerinde tespiti ve ekosistemin genişletilmesi açısından faydalı olduğunu ifade etti. İncelediği ürünlerin yurt içindeki ihtiyacı karşılamanın ötesinde, yurt dışına da ihraç edilebileceğini belirten Prof. Dr. Demir, değerlendirmelerini şöyle sürdürdü: “Bu kabiliyetler sadece savunma sanayisine değil, diğer sektörlere de yetecek kabiliyetler. Bu da çoklu üretim ve geniş tabanlı bir yapının gereği. Bu açıdan sanayicilerimizi tebrik ediyorum. Bu gayreti göstermek ve ülkemize katma değer oluşturmak, önemli bir faaliyet.”

Ziyaret edilen firmalar; güvenlik güçlerinin operasyonlarda kullandığı mühimmat ve güdüm kitlerinden savunma sistemlerde kullanılan paslanmaz çelik, alaşımlı çelik ve döküm çelik malzemelere kadar farklı alanlarda üretim yapıyor. Bu firmalar ayrıca, ana yükleniciler için güç aktarma, yakıt, iklimlendirme gibi alt sistemlerin özgün tasarımını ve üretimini de gerçekleştiriyor. Ziyaret kapsamında ayrıca, savunma sanayisi platformlarında kullanılan çevresel iklimlendirme sistemleri, yakıt sistemlerine ait ısı eşanjörleri, fanlar, hava çevrim makinası, yakıt ve yağ pompaları gibi bileşenler ve bu bileşenlerden oluşan alt sistemlerin test faaliyetleri de Prof. Dr. Demir tarafından yerinde incelendi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.