Ana Sayfa Haberler VURAN, Çok Namlulu Roketatarla da Vuracak

VURAN, Çok Namlulu Roketatarla da Vuracak

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 12 Mayıs’ta sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımla BMC tarafından geliştirilen VURAN 4×4 taktik tekerlekli zırhlı araç üzerine, 107 mm Çok Namlulu Roketatar Sistemi entegre edildiğini ve sistemin, yapılan test atışlarında başarılı olduğunu duyurdu.

Prof. Dr. Demir’in paylaşımında şu ifadeler yer aldı: “Savunma sanayiimiz, kabiliyetlerini birleştiriyor ve Mehmetçiğe sahada hızlı çözümler sunuyor. BMC üretimi VURAN aracına entegre edilen 107 mm Çok Namlulu Roketatar, test atışında hedefi başarıyla vurdu. Tek sette 12 roket ateşleyen ÇNRA’lı VURAN, TSK’nın emrinde!”

Sosyal medya paylaşımında ayrıca, Roketsan ve MKEK etiketleri yer aldı. Bu bilgi, silah sisteminin MKEK tarafından üretildiğine, roketlerin ise Roketsan’ın TR-107 roketleri olduğuna işaret ediyor. Tek seferde 12 roket ateşleyebilen MKEK üretimi silah sistemi, 00 ila 550 derece aralığındaki açı grubunu ateş altına alabiliyor. 20 kg ağırlığındaki TR-107 roketleri ise deniz seviyesinde 11 km’nin üzerinde menzile erişebiliyor. Roketler 8,4 kg’lık harp başlıkları ile 14 m’den daha büyük bir etkili yarıçapa sahip.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.