Ana Sayfa Haberler SSB Liderliğindeki Erasmus+ Konsorsiyumuna Üyelik Başvuruları için Son Tarih 18 Şubat

SSB Liderliğindeki Erasmus+ Konsorsiyumuna Üyelik Başvuruları için Son Tarih 18 Şubat

Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Programı (Erasmus+ Programı) çerçevesinde Savunma Sanayii Başkanlığı önderliğindeki konsorsiyuma üyelik için son başvuru tarihi, 18 Şubat olarak açıklandı.

Konsorsiyum üyeliğine aday olmak isteyen kurum ve kuruluşların tüzel kişiliğe sahip olması ve en az 2 yıldır faal olan bir mesleki eğitim biriminin olması gerekiyor. Program hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki adresten ulaşılabiliyor:

https://www.ssb.gov.tr/Website/contentList.aspx?PageID=4169&LangID=1

Erasmus +, 2021-2027 arasındaki 7 yıllık dönemde, kişisel ve mesleki gelişimle istihdama katkı sağlamak, katılımcıların yabancı dil yetkinliklerini artırmak, kurum ve kuruluşların kapasitelerini geliştirmek ve mesleki eğitim ve iş dünyası arasındaki iş birliğini güçlendirmek gibi amaçları olan bir hibe programı. Bu çerçevede SSB tarafından liderliği yapılmakta olan konsorsiyuma üye olan ve savunma sanayisi alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların mesleki eğitim alanında planlayacakları hareketlilikler için çeşitli hibeler sağlanıyor.

Öte yandan, Türkiye’de Erasmus+ Programı ile ilgili süreçler Türkiye Ulusal Ajansı tarafından koordine ediliyor. Erasmus+ programı ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülen çalışmalar hakkında daha detaylı bilgiye, Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker Astarcı’yla yaptığımız söyleşiden ulaşabilirsiniz:

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.