Ana Sayfa Haberler HAVELSAN, KARASİM Projesiyle Mehmetçik’in Nişancılık, Atış ve Kayak Becerilerini Geliştirecek

HAVELSAN, KARASİM Projesiyle Mehmetçik’in Nişancılık, Atış ve Kayak Becerilerini Geliştirecek

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve HAVELSAN, Kara Kuvvetleri Komutanlığının (K.K.K.lığı) ihtiyaçları kapsamında başlatılan KARASİM Projesi için 31 Ocak’ta sözleşme imzaladı. Projeyle K.K.K.lığı personeli, nişancılık, atış, taktik uygulamalar ve kayak konularında eğitim alma imkânına kavuşacak.

Sözleşme, SSB’nin çeşitli basın yayın kuruluşlarının temsilcileriyle HAVELSAN tesislerinde bir araya geldiği “Savunma Sanayii 2022 Hedefleri” konulu basın toplantısı sırasında imzalandı. Prof. Dr. Demir aynı gün ayrıca HAVELSAN’ın yeni açılan Teknoloji Kampüsü’nü ziyaret etti ve A320 Tam Uçuş Simülatörü ile İstanbul üzerinde sanal uçuş yaptı. Uçuşun ardından, HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Celal Sami Tüfekci ve Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, Prof. Dr. Demir’e uçuş sertifikası takdim etti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.