Ana Sayfa Haberler HAVELSAN, YSK’nın Yeni Veri Merkezi Projesinde Faz-1’i Teslim Etti ve Faz-2’ye Geçti

HAVELSAN, YSK’nın Yeni Veri Merkezi Projesinde Faz-1’i Teslim Etti ve Faz-2’ye Geçti

HAVELSAN, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Veri Merkezi Projesi’nin ilk fazını tamamlayarak teslim etti ve SSB ile imzaladığı sözleşmeyle projenin 2. fazının da sorumluluğunu üstlendi. Projenin Faz-1 aşamasının tamamlanma belgesinin teslimi ve Faz-2 aşaması için sözleşme imzalanması için 28 Ocak’ta, SSB’de bir tören düzenlendi. Törene, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, YSK Başkanı Muharrem Akkaya ve HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar da katıldı.

Her iki aşaması da HAVELSAN tarafından yürütülen bu projeyle YSK’nın yeni binasındaki veri merkezinin güncel, modern ve siber güvenlik açısından güçlü donanımlar ve aktif sistemlerle donatılması amaçlanıyor. Faz-1 aşamasında yeni veri merkezinin altyapı, inşaat ve destek faaliyetleri tamamlandı. Faz-2 aşamasında ise sistem bileşenleri, siber güvenlik bileşenleri, yazılım mimarisi, sistem ve ağ izleme bileşenleri geliştirilerek veri merkezinin kurulumu tamamlanacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.