Ana Sayfa Haberler İnsansız Deniz Araçları için Seri Üretim Başlıyor

İnsansız Deniz Araçları için Seri Üretim Başlıyor

ARES Tersanesi ve Meteksan Savunma’nın ortak olarak geliştirdikleri ULAQ ailesinin ilk üyesi SİDA (solda) ve ASELSAN’ın ALBATROS-S ürünü (sağda).

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, insansız deniz araçları için belirli seviyede seri üretiminin başlayacağını söyledi.

Bir televizyon kanalının 17 Ekim’de düzenlediği canlı yayına konuk olan Prof. Dr. Demir, gündemdeki soruları yanıtladı. İnsansız deniz aracı projeleri ile ilgili de çeşitli açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Demir, şu şekilde konuştu: “İnsansız hava araçlarını konuşurken, insansız su üstü ve su altı araçları gündemimizde. 2 tip aracımız, ULAQ ve ALBATROS, denemelerini yaptılar. Teslim etmek üzere belirli [seviyede] seri üretimlerini başlatıyoruz. Onların da denizde önemli kabiliyetler oluşturacağını biliyoruz.”

Bu araçlardan ULAQ ürün ailesi, ARES Tersanesi ve Meteksan Savunma’nın ortak bir projesi olarak geliştirildi. ALBATROS ailesi ise ASELSAN tarafından geliştirilen bir sistem.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.