Ana Sayfa Haberler Prof. Dr. Demir Açıkladı: Milli Muharip Uçak Projesinde İmalat Süreci Başladı

Prof. Dr. Demir Açıkladı: Milli Muharip Uçak Projesinde İmalat Süreci Başladı

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Milli Muharip Uçak (MMU) projesi kapsamında çeşitli parçaların üretim sürecinin başladığını açıkladı.

Bir televizyon kanalının 6 Eylül’de düzenlediği canlı yayına konuk olan Prof. Dr. Demir, gündemdeki soruları yanıtladı ve MMU projesine ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. MMU projesi için farklı ülkeler ile ortak üretim konusuna da değinen Demir, şunları söyledi: “Orada duruşumuz şu: Bizimle iş birliği yapmak isteyenler var ancak tabii ki bizim şartlarımızla [olabilir]. Ülkelerle ilgili konuşulur görüşülür ama falanca ülkeyi veya filanca iş birliğini bekleyecek durumda değiliz. Biz şu anda yola çıktık, yolumuza devam ediyoruz, tasarım işlemlerimiz devam ediyor. Hatta bazı parçaların imalatına bile başladık. Ortaklık olarak da dost ve müttefik ülkelerden bu programa ortak olmak isteyenler var ise onlara kapımızın açık olduğunu söyledik. Onlar gelebilirler, ortak çalışma yapabiliriz. Bu hem projenin ilerdeki hacmini olumlu anlamda etkiler hem de bir ilişki şekli oluşturur. Ama bunların hiçbirisini bekleyecek durumda değiliz. Kapıyı da kapatmadık ama.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.