Ana Sayfa Haberler SSB, Biyoteknoloji ve Siber Güvenliğe Özel Önem Veriyor

SSB, Biyoteknoloji ve Siber Güvenliğe Özel Önem Veriyor

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, kurum olarak, biyoteknoloji ve siber güvenlik gibi silah sistemlerinin haricindeki konulara da çok büyük önem verdiklerini söyledi.

Bir televizyon kanalı tarafından, 13 Eylül’de, Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation’da gerçekleştirilen canlı yayına konuk olan Prof. Dr. Demir, gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtladı. Savunma Sanayii Başkanlığının (SSB) Teknopark İstanbul’un ortakları arasında yer aldığını hatırlatan Demir, biyoteknoloji ve siber güvenlik gibi alanların önemine değindi: “Şimdiye kadar kuluçka merkezimizde çok çeşitli faaliyetler devam etti. Şu anda 85 kadar firmamız, kuluçka merkezinden çıkıp, Teknopark İstanbul bünyesinde şirketleşip faaliyet göstermeye başladılar. 250’den fazla da mezunumuz oldu. Burasının özelliği, artık gençlerimizin çok büyük imkanlar bulacağı, çalışacakları ve bazı alanlara özellikle hasledilmiş merkezlerin olması. Mesela bir katımız sırf siber güvenlik alanındaki kuluçkalara ayrılmış… Bir katımız özellikle biyoteknolojiye ayrılmış durumda. Artık sırf silah, top, tüfek veya füze değil… Ülkenin siber güvenliği de önemli, biyolojik güvenliği de önemli, biyoteknolojiler de önemli. Bu alanlara da artık projektörlerimizin çevrilmesi gerektiğini düşündük. Teknolojinin bu geniş spektrumunda, özellikle siber güvenlik ve biyoteknolojiye de özel bir yer ayırdık diğer alanların yanında.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.