Ana Sayfa Haberler SSB, Kara Araçları için Bütünleşik Simülatör Projesi Başlatıyor

SSB, Kara Araçları için Bütünleşik Simülatör Projesi Başlatıyor

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), 12 Kasım’da Bütünleşik Simülasyon Sistemleri Tedariki (BSST) Projesi için ihale ilanı yayınladı.

Proje kapsamında; Jandarma Genel Komutanlığı envanterinde bulunan ve envantere girecek olan, taktik tekerlekli zırhlı asayiş araçları ile idari hizmet araçlarının sürücü eğitimlerinde etkinliği artırmak amacıyla 2 farklı tip simülatör geliştirilecek. Bunlardan; Kapalı Kabin Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA) Simülatörü; KOBRA, KOBRA II, KİRPİ, KİRPİ II, EJDER YALÇIN ve VURAN araçlarına yönelik olarak, geliştirilecek. Proje kapsamında geliştirilecek, Açık Kabin Sürücü Simülatörü ise otobüs, kamyon, kurtarıcı ve devriye müdahale aracı gibi idari hizmet aracı sürücülerinin eğitiminde kullanılacak. Proje kapsamında ayrıca, uzaktan erişim imkânı olan İnteraktif Eğitim Modülü ve Ciddi Oyun tedarik edilecek ve bu sayede uzaktaki birliklerin de sisteme dâhil olması sağlanacak.

Tedarik edilecek olan simülatörlerle sürücü eğitimlerini alacak personelin yeteneklerinin artırılması ve eğitimlerinin maliyet etkin gerçekleştirilmesi ve pekiştirilmesi hedefleniyor. Bu maksatla tedarik edilecek simülatörlerin, eğitimlerin fiili etkinliğini artıracağı değerlendiriliyor.

Projenin Teklife Çağrı Dosyası (TÇD), SSB Proje Ofisinden (SSB Oda No: D-722), 12 Kasım- 26 Kasım tarihleri arasında mesai günlerinde, saat 16.00’ya kadar temin edilebilecek.

Yüklenici adayları ise tekliflerini, 15 Mart 2019 tarihi, saat 16.00’ya kadar SSB’ ye sunabilecekler.

 

Bilgi için: https://www.ssb.gov.tr/Images/Uploads/MyContents/V_20181112164150259386.pdf

 1,168 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.