Ana Sayfa Haberler SSB Öncülüğünde Düzenlenen Siber Kafe, Savunma Sanayi ve Siber Güvenlik Sektörünü Bir Araya Getirdi

SSB Öncülüğünde Düzenlenen Siber Kafe, Savunma Sanayi ve Siber Güvenlik Sektörünü Bir Araya Getirdi

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından siber güvenlik firmalarını farklı sektörlerin temsilcileri ile bir araya getirmek ve iş birliğini artırmak amacıyla düzenlenen Siber Kafe etkinliklerinin 6’ncısı “Savunma Sanayiinde Siber Güvenlik” temasıyla Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Nuri Demirağ Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

SSB’den 26 Temmuz’da yayınlanan basın bültenine göre, etkinliğe; SSB, Genelkurmay Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı (J.Gn.K.lığı), Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ve Milli Güvenlik Kurulu temsilcilerinin yanı sıra kümelenme üyesi firmalar ile sektör firmalarından 200’e yakın kişi katıldı.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, yaptığı açılış konuşmasında, siber güvenlikte, yerli ürünlerin kullanımının öneminden bahsederken kümelenmenin ekosisteme sağladığı katkıya da vurgu yaptı.

SSB Siber Güvenlik ve Bilişim Sistemleri Grup Başkanı Mustafa Özçelik ise Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin, bir yıl içinde yaptığı faaliyetler ve ekosistemin geliştirilmesinde kat edilen yollar hakkında katılımcılarla bilgi paylaştı. Etkinlikte, Savunma Sanayii Başkan Yardımcı Mustafa Murat Şeker moderatörlüğünde, Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı ve EGM temsilcilerinin katılım sağladığı “Savunma Sanayiinde Siber Güvenlik Vizyon Paylaşımı” konulu bir panel de gerçekleştirildi.

Siber Kafe’de, SSB Uçak Daire Başkanlığı tarafından yapılan “Hava Platformlarında Siber Güvenlik Yaklaşımı” konulu sunum ve bir firma tarafından yapılan “Yeni Nesil Silahlara Siber Saldırılar” konulu sunumlar katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Kümelenme üyesi firmaların yerli ürün ve kabiliyetlerini de sergiledikleri Siber Kafe etkinliği, savunma sanayi ve siber güvenlik firmalarını bir araya getirerek iki sektör arasında sinerji yaratmasının yanı sıra savunma sanayisindeki siber güvenlik ihtiyaçlarının yerli ürünlerle karşılanması konusunda da yol gösterici oldu.

 1,074 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.