Ana Sayfa Haberler SSB, Otonom Araçlar İçin Algoritma Geliştirecek Yetenekleri Yarışmaya Davet Ediyor

SSB, Otonom Araçlar İçin Algoritma Geliştirecek Yetenekleri Yarışmaya Davet Ediyor

SSB, Yenilikçi Yazılımlar Yarışıyor (Y³) 4. Dönem yarışmalarının başladığını, 1 Nisan’da sosyal medya üzerinden duyurdu. Duyuruda, otonom araçlar için hem simülasyon ortamında hem fiziki ortamda geliştirilecek en iyi algoritmanın ortaya çıkarılması amaçlandığı ve Y³ KANGAL Otonomi Yarışması’na başvuruların 1-30 Nisan tarihleri arasında yapılması gerektiği belirtiliyor.

Savunma ve havacılık sanayisinin ihtiyacı olan konularda en iyi yeteneklerin keşfedildiği Y³ programı kapsamında, simülasyon ve gerçek ortam olmak üzere 2 farklı aşamada, önceden tanımlanmış 14 farklı görevin insansız kara aracı ile otonom bir şekilde gerçekleştirilmesinin hedefleniyor. İlk aşaması Gazebo simülasyon ortamında, ikinci aşaması HAVELSAN Kangal İKA’lar kullanılarak fiziki ortamda gerçekleştirilecek, şirket katılımlarına da açık yarışmanın, Savunma Sanayii Yapay Zekâ Platformu ile değerlendirileceği vurgulanıyor.

Yarışma kapsamında dereceye girecek takımlara sunulacak ödüller:

  • Birincilik ödülü: 120.000 TL
  • İkincilik ödülü: 90.000 TL
  • Üçüncülük ödülü: 60.000 TL, olarak açıklandı.

Daha detaylı bilgi edinmek için: https://y3.ssyz.org.tr/y3/competition/kangal

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.