Ana Sayfa Haberler Lepoard 2A4 Modernizasyonunda, Seri Üretim Dönemi Başlıyor

Lepoard 2A4 Modernizasyonunda, Seri Üretim Dönemi Başlıyor

Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki Leopard 2A4 tanklarının koruma kabiliyetlerinin arttırılması amacıyla Roketsan’daki Balistik Koruma Merkezi’nde tasarlanıp üretilen zırh paketlerinin seri üretimi ve tanklara entegrasyonu başladı. Gelişmeyi, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 6 Haziran’da duyurdu.

Zırh paketleri, tankların kule ve gövdesi için yürütülen tehdit analizi çalışmaları sonucunda, farklı konfigürasyonlarda geliştirildi. Prof. Dr. Demir’in paylaşımında, yeni zırh paketleri ile donatılan tankların, halihazırda dünya silahlı kuvvetlerindeki Leopard 2A4 tanklarında kullanılan en etkin balistik korumaya sahip olduğu vurgulandı.

Roketsan Dergisi’nin Ocak 2021 sayısında da bu konu ile ilgili bir haber yer almıştı. Bu habere göre, Roketsan, ilave zırh paketleri ile donattığı ilk 2 adet Leopard 2A4 ana muharebe tankını, 2020’nin Aralık ayında Kara Kuvvetleri Komutanlığına teslim etmişti. Haberde, tankların, Leopard 2A4 T1 olarak adlandırıldığı bilgisi verilmişti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.