Ana Sayfa Haberler Savunma ve Havacılık Sanayisi için Kurulan Yeni Yatırım Fonu, Teknolojik Girişimlerin Önünü Açacak

Savunma ve Havacılık Sanayisi için Kurulan Yeni Yatırım Fonu, Teknolojik Girişimlerin Önünü Açacak

Savunma ve havacılık sektöründeki teknoloji odaklı girişimleri desteklemeyi hedefleyen yeni bir program başlatıldı. Yenilikçi ve İleri Teknolojiler Katılım Girişim Sermayesi Yatırım Fonu isimli destek programı, 8 Eylül’de, Savunma Sanayii Başkanlığında (SSB) gerçekleştirilen bir imza töreni ile hayata geçirildi.

SSB, SSTEK, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası ortaklığında başlatılan program ile savunma ve havacılık sanayisinde faaliyet gösteren teknoloji odaklı girişimlerin desteklenmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda, yüksek teknoloji ve savunma sanayii odaklı üretimi hedefleyen, ihracatı artırma potansiyeli yüksek şirketlere kaynak oluşturulması hedefleniyor. Bu sayede, söz konusu girişimlerin, yaşamlarının en zorlu dönemi olan ilk yıllarını daha kolay geçirerek, gerçek potansiyellerine ulaşmaları ve ihracat yapabilmeleri mümkün hale gelecek.

Törende; Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Cengiz Yavilioğlu ve SSTEK Genel Müdürü Ahmet Çağrı Özer birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından, günün anısına, bir anı kartonu imzalandı. İmzaları atanlar, Prof. Dr. Demir ve Özer’in yanı sıra Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Halil Öztop, Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Metin Özdemir ve Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş oldu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.