Ana Sayfa Haberler Mehmetçik’e, 60 Fişeklik Şarjörler ile Kesintisiz Atış İmkânı

Mehmetçik’e, 60 Fişeklik Şarjörler ile Kesintisiz Atış İmkânı

STM, 5,56×45 mm çapındaki çeşitli piyade tüfekleri için 60 fişek kapasitesine sahip bir şarjörü, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve kolluk kuvvetlerinin kullanımına sundu. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, gelişmeyi, 12 Ağustos’ta, sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Prof. Dr. Demir’in paylaşımında, şu ifadeler yer aldı: “Kara birlikleri için sıcak çatışmalarda en kritik zaman ilk temas anıdır. En fazla ateş etme ihtiyacının duyulduğu ilk temasta, standart olarak kullanılan 5,56×45 mm şarjörlerde bulunan 30 mermi yetersiz kaldığında en hızlı şekilde 2. şarjörün takılması hayati önemdedir. Birçok özel birlikte şarjör değiştirme süresinin kısaltılmasına yönelik uzun süren eğitimler verilmektedir.  Süreyi kısaltma için diğer bir uygulama ise şarjörlerin birbirine tutturulması yöntemidir. Ancak her iki durumda da zaman kaybı kaçınılmazdır. Kahramanlarımızın ihtiyaçlarını en küçük ayrıntısına kadar karşılamak için çalışmalarımız sürüyor. Dünyada sadece 2 gelişmiş ülke ordusu için üretilen 60’lı Yüksek Kapasiteli Şarjörü yerli ve milli imkanlarla üreterek güvenlik güçlerimizin kullanımına sunduk.”

Yeni şarjör; MPT-55, KCR-556, SIG-516, M-4, M16 ve AR-15 tipi piyade tüfekleri ile birlikte kullanılabiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.