Ana Sayfa Haberler Kabul Testlerinden Başarıyla Geçen BOYGA, Kullanıma Girdi

Kabul Testlerinden Başarıyla Geçen BOYGA, Kullanıma Girdi

STM tarafından geliştirilen Havan Mühimmatı Taşıyan Döner Kanatlı İnsansız Hava Aracı (İHA) BOYGA’nın kabul testleri, başarıyla tamamladı. Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından 23 Haziran’da yapılan açıklamada, tüm test aşamalarını geride bırakan BOYGA’nın güvenlik güçlerinin kullanımına sunulduğu belirtildi.

STM’nin taktik mini İHA ürün ailesinin en son üyesi BOYGA, üzerinde, Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) tarafından üretilen, özelleştirilmiş 81 mm havan mühimmatı taşıyor. BOYGA, balistik kestirim algoritması sayesinde mühimmatı, hedef üzerine tam isabetle bırakabiliyor. Terörle mücadele ve asimetrik savaş ortamında etkin bir şekilde kullanılabilecek BOYGA, havan mühimmatı ile 30 dakika boyunca havada kalabiliyor. 1.500 metre uçuş irtifasına erişebilen BOYGA, 5 kilometre menzilde görev yapabiliyor. Sistem, 15 kg ağırlığıyla tek bir er tarafından taşınabiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.