Ana Sayfa Haberler SSB’in Sürü İHA Yarışmasında Selvi Technology İkinci Aşamaya Geçti

SSB’in Sürü İHA Yarışmasında Selvi Technology İkinci Aşamaya Geçti

A.Şamil DEMİRSÖZ / s.demirsoz@savunmahaber.com

Selvi Technology, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından 2020 yılında başlatılan “Sürü İHA Teknoloji Geliştirme ve Gösterim Projesi” yarışmasında ikinci aşamaya geçen 5 firmadan biri oldu.

İnsansız platformların sürü konseptinde kullanımına yönelik algoritma ve sistemlerin geliştirilmesinin hedeflendiği yarışmanın ilk aşamasına, 25’in üzerinde firma katıldı. Yarışma, 4 fazdan oluşuyor. Bu fazların her birinin alt aşamaları da bulunuyor.

Firmalar, yarışmanın “Önceden Programlı Kol Uçuşu” başlıklı birinci fazının ilk aşamasında, 5 adet İHA’dan oluşan sürünün, uçuş öncesi belirlenmiş rota üzerinde, programlanmış kol uçuşu gerçekleştirme ve sürü halinde kalkış noktasına dönme algoritmalarını geliştirdi. Bu algoritmaların gösterimini başarıyla tamamlayan firmalar, bu aşamayı geçmeye hak kazandılar.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.