Ana Sayfa Haberler SSB, TEKNOFEST İSTANBUL’da, Gençlere Yönelik Birçok Etkinlik Düzenliyor

SSB, TEKNOFEST İSTANBUL’da, Gençlere Yönelik Birçok Etkinlik Düzenliyor

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), TEKNOFEST İSTANBUL’da, gençlerin savunma ve havacılık sanayisine ilgisini artırmak için çeşitli proje ve etkinliklere öncülük edecek.

Bu kapsamda, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, SSB standında, gençleri “Şehrin Kahramanı” olmaya çağırıyor. Hazırlanan bir şehir maketi bilgisayarlara bağlanarak; yaşam alanları, tren yolu, enerji altyapısı, su ve doğal gaz kritik altyapıların, sistem üzerinden kontrol edilmesi sağlanacak. Standa gelen gençlere bu sistemleri korumanın önemi nedir, ne gibi tehditler olabilir ve saldırılara karşı nasıl önlem alınır, nasıl korunur gibi konularda eğitim ve uygulamalar yaptırılacak.

SSB standında gerçekleştirilecek bir diğer etkinlik ise sanal gerçeklik üzerine olacak. Bu etkinlikle gençler, Altay Tankı, TCG Anadolu Gemisi ve T-129 ATAK helikopterlerini sanal gerçeklik uygulaması ile deneyimleme fırsatı bulacaklar.

Türk savunma sanayii tarihinin önemli dönüm noktaları ve faaliyetleri de SSB standındaki “Geçmişten Geleceğe Türk Savunma Sanayii Zaman Çizelgesi”nde ziyaretçilerini bekliyor olacak.

SSB tarafından düzenlenen ROBOİK yarışmaları kapsamında geçen ay gerçekleştirilen “İnsansız ve Otonom Kara Araçları” yarışmasının ödül töreni de TEKNOFEST İSTANBUL’da yapılacak.

SSB, 17-22 Eylül tarihleri arasında, İstanbul Atatürk Havalimanında düzenlenecek TEKNOFEST İSTANBUL’da Blok 4/B4-03’te ziyaretçilerini bekliyor olacak.

 1,298 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.