Ana Sayfa Haberler SSB, Teknoloji Paylaşım Günü’ne Ev Sahipliği Yaptı

SSB, Teknoloji Paylaşım Günü’ne Ev Sahipliği Yaptı

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), “Küresel Konumlama Sistemi Bağımsız Konum Bulma ve Otonom Seyrüsefer” konulu Teknoloji Paylaşım Günü’ne ev sahipliği yaptı. SSB, etkinlik hakkındaki ayrıntıları, 15 Kasım’da gönderdiği basın bülteni ile duyurdu.

Etkinlik kapsamında;

  • SSB tarafından başlatılan ve tamamlanma aşamasında olan Bilişsel Radyo Ağlarında Kaynak Yönetimi Algoritmaları ve Test Simülatörü Geliştirme (KAYA) Projesi ve Çok Boyutlu Telsiz Haberleşme İşaret Analiz Platformu (KAŞİF) Projeleri ile
  • Yeni başlatılan Küresel Konumlama Sistemi Bağımsız Otonom Seyrüsefer Sistemi Geliştirilmesi (KERKES) Projesi,
  • İşbirlikçi Robotlar ile Otonom Keşif, Güdüm ve Seyrüsefer (ROBOTİM) Projesi ve
  • Kara Araçları için Yapay Zeka Destekli Atış Kontrol ve Otonom Sürüş (KARAGÖZ) Projesi

kapsamında çalışılan, küresel konumlama sistemi bağımsız otonom seyrüsefer ve konum bulma teknolojileri konularında, birbirini tamamlayıcı özellikte, çeşitli kazanımlar hakkında bilgi paylaşımı gerçekleştirildi.

Etkinlik ile konuya ilişkin sektörde farkındalığın artırılması ve Ar-Ge proje çıktılarının son kullanıcı ve entegratör firmalar ile paylaşımı sağlandı.

 1,416 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.