Ana Sayfa Haberler Prof. Dr. İsmail Demir, TÜBİTAK SAGE’yi Ziyaret Etti

Prof. Dr. İsmail Demir, TÜBİTAK SAGE’yi Ziyaret Etti

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, TÜBİTAK SAGE’yi ziyaret ederek kurumun çalışmalarını yerinde gözlemledi. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve TÜBİTAK SAGE Müdürü Gürcan Okumuş da Prof. Dr. Demir’e ziyareti sırasında eşlik etti. Prof. Dr. Demir, ziyareti, 18 Şubat’ta, sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu.

Ziyareti sırasında Prof. Dr. Demir’e; GÖKDOĞAN ve BOZDOĞAN füzeleri, SİPER Uzun Menzilli Hava Savunma Sistemi Projesi, turbojet ve ramjet motor projeleriyle onların uyarlamalarına dair bilgiler verildi.

Prof. Dr. Demir, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Savunma sanayii teknoloji ve Ar-Ge’sinde TÜBİTAK’ın ve enstitülerinin rolü çok büyük. SAGE de bunların başında geliyor. Burada projelerdeki ilerlemeleri görme fırsatı bulduk. Bu seviyede yapılan araştırmalar ve teknolojik gelişmeler Türkiye için memnuniyet verici. İnşallah ilerde burada yapılan çalışmaların teker teker hayata geçtiğini gördükçe ülkemizin geldiği seviye ile ilgili çok daha müjdeli haberler verme fırsatımız olacak. Bugün bize bu imkânı veren Bakan Yardımcımız, TÜBİTAK Başkanımız ve SAGE Müdürümüze teşekkür ediyorum. Hep beraber, el birliğiyle bu milli teknoloji hamlesinde Türkiye’yi hak ettiği yerlere getirmek üzere çalışacağız. Arkadaşlarımızın başarılarından mutluluk duyduk. İnşallah daha nice güzel başarılarına imza atmalarını bekliyoruz. Savunma Sanayi Başkanlığı olarak da bu el ele çalışmamızı hep beraber devam ettirip Türkiyemizi inşallah yeni ufuklara taşıyıp savunma sanayi teknolojilerinde dünyanın önde gelen ülkelerinden birisi yapmak üzere bu gayretimize devam edeceğiz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.