Ana Sayfa Haberler SSB ve ROKETSAN, SOM Füzesinin Seri Üretimi İçin El Sıkıştı

SSB ve ROKETSAN, SOM Füzesinin Seri Üretimi İçin El Sıkıştı

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile ROKETSAN arasında, Hassas Güdümlü Stand-Off Mühimmatı (SOM) Projesi Seri Üretim Sözleşmesi imzalandı. SSB’de gerçekleştirilen imza törenine, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Türk Silahlı Kuvvetleri, ROKETSAN ve TÜBİTAK yetkilileri katıldı. SSB gelişmeyi 26 Ekim’de duyurdu.

SOM Projesi, Hava Kuvvetleri Komutanlığının, düşman hava savunma sistemlerinin menziline girmeden (Stand-Off mesafeden), kritik öneme sahip, sabit ve hareketli kara/su hedeflerini etkisiz kılmak amacıyla ihtiyaç duyduğu, hassas güdümlü mühimmatın yurt içinden tedariki maksadıyla başlatıldı.

Sözleşme kapsamında; SOM mühimmatlarının farklı konfigürasyonlarında seri üretimi ve bazı alt sistem ile birimlerin millileştirme çalışmaları gerçekleştirilecek.

Mühimmatların seri üretimini ROKETSAN gerçekleştiriyor; tasarım, geliştirme ve millileştirme çalışmaları ise TÜBİTAK SAGE’nin katkılarıyla yürütülüyor.

 1,683 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.