Ana Sayfa Haberler Sektörün İnsan Kaynağı İhtiyacı için Yeni Adım: Vizyoner Genç KÖK Programı

Sektörün İnsan Kaynağı İhtiyacı için Yeni Adım: Vizyoner Genç KÖK Programı

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) himayesinde yürütülmekte olan ve sektörün ihtiyaç duyduğu insan kaynağının temellerini atmayı amaçlayan Vizyoner Genç KÖK Programı’nın tanıtımı, 20 Kasım’da düzenlenen bir etkinlikle gerçekleştirildi. KÖK, SSB tarafından hayata geçirilen Vizyoner Genç platformu kapsamında, Savunma Sanayii Akademi ile TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. koordinasyonunda yürütülen ve savunma ve havacılık sanayisinde öncü rol oynayan firmaların katkılarıyla oluşturulan bir sosyal sorumluluk projesi.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in de bir konuşma yaptığı etkinlikte, KÖK programına dahil olan üniversite öğrencileri ve programa destek veren; ASELSAN, HAVELSAN, Roketsan, STM ve TUSAŞ’ın temsilcileri katıldı. Etkinlik sırasında, SSB ile bu firmalar arasında, KÖK programına yönelik bir protokol de imzalandı.

Lisans eğitimlerinin 1. yılını başarıyla tamamlayarak 2. yılına başlayan üniversite öğrencilerini hedefleyen KÖK;

  • Usta Çırak Rehberlik Programı,
  • Eğitim Programı,
  • Vizyon Programı ve
  • Destek Programı olmak üzere 4 alt programdan oluşuyor.

İlk kez bu yıl başlatılan KÖK programına katılmak isteyen toplam 1.112 genç, başvurularını, 23 Ağustos – 26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirdi ve bunlardan 983’ü, gerekli başvuru kriterlerinin tümünü sağlayarak başvuru sürecinin ilk aşamasını geçti. Daha sonra seçme ve değerlendirme süreci başladı ve bu sürecin ardından 45 öğrenci programa kabul edildi. Öğrencilerin her biri için programı destekleyen sponsor firmalardan birer “Usta” belirlendi.

KÖK programına kabul edilen öğrenciler; 3 sene boyunca kendileri için belirlenen ustalar ile görüşmeler gerçekleştirecek, aldıkları eğitimlerle akademik hayatlarını besleyecek, vizyon etkinlikleri ile farkındalıklarını geliştirecek ve sponsor firmaların desteği ile burs alacak ve staj imkanları yakalayacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.