Ana Sayfa Haberler SSB Yapay Zekâ Çalıştayı Düzenledi

SSB Yapay Zekâ Çalıştayı Düzenledi

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), yapay zekânın savunma sanay iinde kullanımının tüm yönleriyle ele alınması amacıyla 31 Mayıs’ta, Savunma Sanayii Yapay Zekâ Çalıştayı’nı düzenledi. Gelişme, 8 Haziran tarihinde yayınlanan bir basın bülteniyle duyuruldu.

Yapay zekâ alanında yaşanan güncel gelişmeler ışığında düzenlenen çalıştaya SSB’den ve ilgili kuruluşlardan 80’i aşkın uzman katıldı. Çalıştayda, faaliyetin doğasına uygun olarak interaktif ve sözlü cevap yöntemi kullanıldı. İki oturum halinde düzenlenen çalıştayda; ilk olarak yapay zekânın savunma alanında sunacağı kabiliyetler, katkı sağlayacağı savunma sistemleri, yapay zekâ kullanımı konusunda problem alanları, zorluklar, engeller ile yapay zekâ dönüşümü için öncelikli konular tartışıldı. İkinci oturumda ise yapılan tartışmalarda ortaya çıkan 6 odak konu için ihtiyaçlar ve öneriler detaylı olarak değerlendirildi.  Çalıştay, uzmanlardan alınan girdilerle oluşturulan ilk sonuçların bir sunum ile katılımcılarla paylaşılmasıyla sona erdi. Faaliyet neticesinde oluşan çıktıların Savunma Sanayii Yapay Zekâ Stratejisine girdi oluşturması hedefleniyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.