Ana Sayfa Haberler SSB’de Milli Muharip Uçak Grup Başkanlığı Kuruldu

SSB’de Milli Muharip Uçak Grup Başkanlığı Kuruldu

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) bünyesinde, 9 Şubat’ta, Milli Muharip Uçak Grup Başkanlığı kuruldu. Milli Muharip Uçak Grup Başkanı olarak Abdurrahman Şeref Can görevlendirildi.  Can’dan boşalan Uçak Daire Başkanlığına ise Bedriye Çubuk Cicioğlu atandı.

Milli Muharip Uçak Grup Başkanlığı, görevlerini, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Serdar Demirel’e bağlı olarak yürütecek. Yapılan değişiklikle Milli Muharip Uçak Projeleri Müdürlüğü personeli, bu grup başkanlığına bağlandı.

9 Şubat’ta SSB organizasyonunda yapılan değişikler kapsamında ayrıca, Hava Savunma Uzay Sistemleri Daire Başkanlığı ismi, Stratejik Sistemler ve Uzay Daire Başkanlığı olarak değiştirildi. Stratejik Sistemler Grup Başkanlığı ise lağvedilerek bağlı müdürlükleri ve personelleri ile Stratejik Sistemler ve Uzay Daire Başkanlığına bağlandı. Hacı Ömer Karakuzu’nun başkan olarak atandığı daire, faaliyetlerini, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Faruk Yiğit’e bağlı olarak yürütecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.