Ana Sayfa Haberler SSB’den, Bilişsel Elektronik Harp Yöntemleri Konusunda, Savunma Sanayii Geniş Alan (SAGA) Çağrısı

SSB’den, Bilişsel Elektronik Harp Yöntemleri Konusunda, Savunma Sanayii Geniş Alan (SAGA) Çağrısı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından, ilgili paydaşların katılımı ile yürütülen, Bilişsel Elektronik Harp Odak Teknoloji Ağı (OTAĞ) çalışmaları sonrasında gerçekleştirilen 9. Ar-Ge Paneli’nde, Bilişsel Elektronik Harp Yöntemleri konusunda Savunma Sanayii Ar-Ge Geniş Alan (SAGA) Çağrısı açılmasına karar verildi.

Mevcut veya gelecekte ortaya çıkacak ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak, güvenlik güçlerinin kullanımına sunulan savunma sistemlerindeki kritik bileşenlerin yerlileşmesi ve ileri/çığır açıcı teknolojilerin ülkemize kazandırılması amaçlarıyla başlatılan OTAĞ Çalışmaları ve Ar-Ge Panelleri, sistematik bir kurgu dâhilinde gerçekleştiriliyor. Paydaş kurumların katılımı ile yürütülen OTAĞ Çalışmaları ve Ar-Ge Panelleri neticesinde 2023 yılının ilk SAGA Çağrısı, Bilişsel Elektronik Harp Yöntemleri alanında açıldı. Bilişsel Elektronik Harp Yöntemleri SAGA Çağrısı kapsamında çalışılması hedeflenen alanlar; Bilişsel Radar Elektronik Harp, Bilişsel Haberleşme Elektronik Harp, Bilişsel EO Elektronik Harp ve Bilişsel IR Elektronik Harp Yöntemlerini ve alt başlıklarını içeriyor.

SAGA çağrısı, SSB Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Portalı’na (arge.ssb.gov.tr) üye olunarak erişilebilecek olan “Çevrimiçi SAGA Başvuru Formu” doldurularak, 23 Haziran 2023 tarihine kadar yanıtlanabilir.

Detaylı bilgi için: https://arge.ssb.gov.tr/Sayfalar/default.aspx

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.