Ana Sayfa Haberler SSB’den, TSK’ya Yeni Teslimat Açıklaması

SSB’den, TSK’ya Yeni Teslimat Açıklaması

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, tamamlanan teslimatlara dair yeni bir açıklama yaptı. Prof. Dr. Demir, 6 Mayıs’ta, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK), 1.300’den fazla yazılım tabanlı telsiz teslim edildiğini söyledi. Prof. Dr. Demir’in açıklaması şöyle: “Savunma sanayii teslimatlara devam ediyor. ASELSAN’ın ürettiği 1.300’den fazla yazılım tabanlı telsiz daha TSK’ya teslim edildi. Sırt, araç ve sabit tipteki telsizlerle TSK’nın ortak milli kriptolu, elektronik harp korumalı, yüksek hızlı telsiz veri ağı ihtiyacını karşılıyoruz.

Türkiye, geliştirdiği Yazılım Tabanlı Telsizleri ile kara, hava ve deniz platformlarının tamamında kendi milli ve özgün haberleşme sistemlerini tasarlayan, geliştiren ve üreten dünyadaki sayılı ülkeler arasındaki yerini almıştır.

Ülkemiz son teknolojik yapıya sahip Yazılım Tabanlı Telsizlerini Pakistan, Ukrayna, Azerbaycan, Endonezya gibi ülkelere ihraç ederek, bu telsiz ailesiyle dünyada önemli ihracatçılardan biri olmayı başarmıştır.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.