Ana Sayfa Haberler SSB’nin Stratejik Projesi İstanbul Sabiha Gökçen’e Ek Bina

SSB’nin Stratejik Projesi İstanbul Sabiha Gökçen’e Ek Bina

İşletmesi ve mülkiyeti Savunma Sanayii Başkanlığına ait bulunan ve Türkiye’nin en büyük 2’nci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın Yeni İç Hatlar Terminal Ek Binası, 31 Temmuz’da hizmete açıldı.

Terminal işletmecisi İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. (İSG)’nin, 10’uncu yılında gerçekleştirdiği 26 milyon avroluk yatırımla tamamlanan Yeni İç Hatlar Terminal Ek Binası, havalimanının yıllık yolcu kapasitesini, 33 milyondan, 41 milyona ulaştıracak. 4 yeni köprüye ve 25.000 m²’lik bir alana sahip İç Hatlar Ek Binası’nın içerisinde 1.000 m²’nin üzerinde ticari alan bulunuyor.

İSG’nin CEO’su Ersel Göral’ın ev sahipliğinde düzenlenen açılış törenine, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin ve kalabalık bir davetli grubu katıldı.

Törende bir konuşma yapan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Türkiye’nin potansiyeli görülerek hayata geçirilen havalimanının ilk yapıldığı dönemde, yolcu sayısı olarak 25 milyonluk bir rakamın  konuşulduğunu belirterek, kapasitede şimdiden 30 milyonun aşıldığını ve inşası devam eden ikinci pistin mülkiyetinin de Savunma Sanayii Başkanlığı’na ait olduğunu bildirdi.

 

 1,323 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.