Ana Sayfa Haberler SSI, 2023 Yılı Olağan Mali Genel Kurul Toplantısında 6 Milyar Dolarlık İhracat Hedefine Odaklandı

SSI, 2023 Yılı Olağan Mali Genel Kurul Toplantısında 6 Milyar Dolarlık İhracat Hedefine Odaklandı

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI), 2022-2023 Yılları Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nı 5 Nisan tarihinde Ankara’da gerçekleştirdi. Birlik üyeleri ve sektör temsilcilerinin katılımı ile düzenlenen genel kurulda, 2022 Faaliyet Raporu ve 2023 Çalışma Programı paylaşıldı. Toplantı, Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayisi başta olmak üzere ihracat rakamları ve ithalat-ihracat dengesiyle alakalı verilerin paylaşılmasıyla başladı.

Toplantıda 2023 yılı ihracat hedefleri hakkında bir konuşma yapan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “İhraç ettiğimiz ürünlerin hepsi ülkemiz hakkında bir referanstır ve referans listemize daha nice ülkeler yazacağız.” dedi.

SSI Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Temel Kotil ise yaptığı konuşmada, 2023 yılında ülke olarak 6 milyar dolarlık bir ihracat hedefleri olduğunu ve bu hedefe ulaşmada İHA üretiminin lider rolünü vurguladı.

Yönetim Kurulu Çalışma Raporları, Bilançolar, Gelir-Gider Hesapları ve Denetim Kurulu Raporları kabul edilerek, Yönetim ve Denetim Kurulu ibra edildi. Ayrıca 2023 yılı Bütçesi ve İş Programı görüşülerek uygun bulundu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.