Ana Sayfa Manşet SSI Yönetim Kurulu Başkanı A. Naki Polat’ın 10. Yıl Mesajı

SSI Yönetim Kurulu Başkanı A. Naki Polat’ın 10. Yıl Mesajı

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI) Yönetim Kurulu Başkanı A. Naki Polat, birliğin 10. kuruluş yıldönümü münasebeti ile 22 Ekim’de aşağıdaki mesajı yayınladı:

“BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği olarak 10 yıl önce sektörümüzü dünyanın önde gelen ülkeleri arasına sokmak, tam bağımsızlık hedefinde yerli ve milli ürünlerimizle ihracatımızı artırmak amacıyla 60 firma ile başladığımız yürüyüşümüzde 10 yılı geride bırakıyoruz.

Bugün, başta üyelerimizin ve Savunma Sanayii Başkanlığımızın desteği ve üstün gayretleri ile ülkemizi dünyanın her yerinde aranan, tercih edilen, referans gösterilen bir seviyeye ulaştırdık.

60 firma ile kurulduğumuzda hedefimiz sektörün tamamını temsil edebilmekti. Bugün 1.100’e ulaşan üye sayımızla sektörümüzü bir araya getirdik, birlikte büyük bir güce ulaştık. Kurulduğumuzda 800 milyon dolar olan ihracatımızı 3 milyar dolar seviyelerine çıkarttık. Yeni pazarlara ulaşma hedefimiz de ise bugün 170 ülkeye ihracat gerçekleştiren bir sektör konumuna ulaştık. 

Sektör olarak, geçen 10 yılda sadece mühimmat, parça ve ekipmanla sınırlı kalmayıp, gemi, helikopter, zırhlı araç, simülatör, roket ve füze sistemleri, İHA ve SİHA gibi platformların ihracatını gerçekleştirerek, ülke ortalamasının çok üzerinde yer alan $/kg oranını %20 artırarak 60$/kg seviyesine çıkararak ihracatımıza değer kattık. 

Savunma ve Havacılık sektörü olarak en büyük hedefimiz Türkiye’nin gururu olmaktı. Havada, karada, denizde, uzayda ve siberde, bugün şanlı bayrağımız yerli ve milli ürünlerimizin üzerinde; dünyanın her yerinde…

10 yılda birlik olarak sektörümüzün geleceğine güvenle ve umutla bakıyor, birlikte başardıklarımızla yeni hedefler için cesaretleniyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü, birliğimizin 12’nci yılında tüm hedeflerimizi 12’den vurmak için çalışmaya, üretmeye ve başarmaya devam edeceğiz. 

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği olarak biliyoruz ki, biz birlikte güçlüyüz.

A. Naki POLAT

Yönetim Kurulu Başkanı”

 130 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.