Ana Sayfa Haberler SSM, Sıhhiye Simülasyon Eğitim Merkezi Tedarik Edecek

SSM, Sıhhiye Simülasyon Eğitim Merkezi Tedarik Edecek

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), 30 Mayıs’ta İnternet sitesinden, Jandarma Genel Komutanlığının ihtiyacı olan Sıhhiye Simülasyon Eğitim Merkezi (SıhhiyeSim) tedariki için ihale ilanı yayınladı.

Proje; teröristle mücadele harekâtı sırasında, sağlık sınıfından olmayan muharip personelin de sıhhiye desteği sağlayabilmesine yönelik eğitim ihtiyacı kapsamında başlatıldı. Proje, uygun eğitim ortamları ve uygun eğitim malzemeleri ile simülasyon tekniklerinin kullanılmasını sağlayacak bir Sıhhiye Simülasyon Eğitim Merkezi’nin tedarikini kapsıyor.

Proje kapsamında; 4 adet gelişmiş tüm vücut simülatörü, 4 adet gelişmiş tüm vücut travma simülatörü, 4 adet taşıma mankeni, Temel Yaşam Desteği Eğitim Uygulaması (yazılım), içinde çeşitli eğitim yardımcılarının bulunduğu 4 adet Beceri Uygulama Alanı ile bu sistemlerin içinde bulunduğu binanın tedarik edilmesi öngörülüyor.

Konu ile ilgili Teklife Çağrı Dosyası (TÇD), 29 Haziran saat 17.00′ ye kadar, SSM’nin Ankara Kirazlıdere mevkiinde bulunan merkez binasındaki Proje Ofisi’nden (SSM Oda No: D-722) temin edilebilecek.

 1,147 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.