Ana Sayfa Haberler STM, Ana Sponsoru Olduğu Siber Güvenlik Haftası’nda, 6 Etkinlikte Yer Alacak

STM, Ana Sponsoru Olduğu Siber Güvenlik Haftası’nda, 6 Etkinlikte Yer Alacak

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin 21-25 Aralık tarihleri arasında düzenlediği Siber Güvenlik Haftası’nın ana sponsorlarından biri olan STM, hafta boyunca 6 ayrı etkinlikte yer alacak.

Siber Güvenlik Haftası’na ilişkin bir değerlendirme yapan STM Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Soydal, etkinliği düzenleyen Siber Güvenlik Kümelenmesi‘ne, oluşumundan bu yana aktif bir biçimde destek sunduklarını söyledi. Şirket olarak bu alanda ayrıca hem gençler arasında hem de özel sektörde siber farkındalığın artırılmasına ve Türkiye’de ihtiyaç duyulan insan kaynağının yetiştirilmesine yönelik olarak da çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Soydal, “Ana odağı savunma olan bir şirket olarak, hayatlarımızın ve iş süreçlerimizin hemen her alanına giren tüm yeni teknolojilerin güvenliğinin sorgulanması gerektiğini düşünüyoruz” dedi. Sosyal, şöyle devam etti: “Teknoloji, gün geçtikçe daha fazla alanda kullanılır hale geldikçe ve geliştikçe; siber saldırıların etki alanı da yıkıcılığı da artıyor ve açıkların, tehditlerin, zafiyetlerin giderilmesi, geçmişe nazaran daha da büyük önem taşıyor. Akıllı saatlerimizden otomobillere, cep telefonlarımızdan otomasyon gerektiren tüm iş süreçlerimize, ticari sırlardan müşteri bilgilerine, siber evrende her nerede bulunuyor, her ne bilgiyi saklıyor olursak olalım; ilk güdümüz bu evreni korumak olmalı ki olası riskleri bertaraf edebilelim. Siber evrende çok daha güvenli yarınların yolu ise, siber güvenlik alanında başta özel sektör olmak üzere tüm toplumumuzun farkındalığının artmasından; bu alandaki tehdit ve fırsatların neler olduğunun iyi analiz edilmesinden; Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin de nihai hedeflerinden olan bu alandaki iş birliklerinin geliştirilmesinden ve nitelikli insan kaynağı için gençlerimize daha fazla fırsat tanımaktan geçiyor. Siber güvenlik alanında ürettiği teknolojiyle hem ülkesine yeten hem de dünya ile rekabet edebilen bir Türkiye, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’mız ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi öncülüğünde bu yola çıkmış ve elinden gelen tüm katkıyı sunan bizlerle, üniversitelerimizle, ekosistemle, kazandığımız gençlerimizle, iş birliğiyle, el birliğiyle mümkün olacak.”

T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi himayesinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek program kapsamında, STM’nin katılım sağlayacağı panel ve webinarlar, şunlar olacak:

  • Etkinliğin ilk gününde; 15.00-15.45 saatleri arasında “Savunma Sanayiinde Yerli Siber Güvenlik” adıyla veSavunma Sanayii Başkan Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi’nin moderatörlüğünde düzenlenecek panelin konuşmacıları arasında, STM Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Soydal da olacak.
  • Etkinliğin üçüncü günü olan 23 Aralık’ta, 11.00-12.00 saatleri arasında düzenlenecek “Kurumsal Zafiyet ve Risk Yönetimi” webinar’ında ise, STM Siber Güvenlik Ürün Geliştirme Grup Lideri Özkan Boztaş, “Zafiyet tabanlı risk yönetiminin 3 aktörü; Zafiyetlerin tespiti; Varlıkların değeri ve Tehdit yönetimi” başlıklarında konuşma yapacak.
  • Aynı gün 14.00-15.00 saatleri arasında “IoT Cihazlara Yönelik Kablosuz Saldırılar” isimli webinar’da ise, STM Kıdemli Siber Güvenlik Uzmanı Uğur Çil ile birlikte STM Siber Güvenlik Uzmanı Muhammed Ali Yurdagül, IoT cihazlara yönelik saldırılar ve çözüm yollarını ele alacak.
  • “Türkiye’nin İlk Endüstriyel Kontrol Sistemleri Tabanlı Test Yatağı Merkezi – Dünü Bugünü Yarını“ başlığıyla 24 Aralık’ta 11.00 – 12.00 saatleri arasında düzenlenecek webinar’a da STM Kıdemli Siber Güvenlik Uzmanı Erkan Erdoğan katılacak.
  • Aynı gün saat 14.00-15.00 saatleri arasında düzenlenecek “Aktif Defans’ın Yeni Aktörü Mitre Shield” başlıklı webinar’da ise STM Siber Güvenlik Uzmanı Uğurcan Atasoy ile STM Siber Güvenlik Uzmanı Umut Ergin yer alacak.
  • Etkinliğin son günü olan 25 Aralık’ta ise 11.00-12.00 saatleri arasında, “2020 Siber Güvenlik Resmi ve 2021’e Bir Bakış” adıyla düzenlenecek webinar’da, STM Siber Tehdit İstihbarat Analisti Çağrı Burak Aslan, STM Siber Füzyon Merkezi tarafından hazırlanan 2020 yılında siber güvenlik alanında yaşanmış önemli gelişmeleri ve saldırıları verilerle birlikte ele alarak, 2021’e dair bir sunum gerçekleştirecek.

 805 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.