Ana Sayfa Haberler STM Capture The Flag Yaklaşıyor: Son Başvuru Tarihi 15 Ekim

STM Capture The Flag Yaklaşıyor: Son Başvuru Tarihi 15 Ekim

STM’nin 2015’ten günümüze her yıl düzenlediği ve artık geleneksel hale gelen STM Capture The Flag (CTF / Bayrağı Yakala) yarışması, bu yıl 22-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çevrim içi olarak düzenlenen yarışma için son başvuru tarihi ise 15 Ekim.

Etkinliğin açılış konuşmalarını Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ve STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz’ün yapacak. Katılımcı sayısı sınırlaması olmaksızın gerçekleştirilecek bu yılki yarışmada toplam ödül ise 90 bin lira olacak. 23 Ekim akşamı düzenlenecek ödül töreninde, 1. takım 35 bin lira, 2. takım 30 bin lira, 3.takım ise 25 bin liralık para ödülü kazanacak. Yarışmada ilk 3’ün ardından gelen ilk 7 takım ise Raspberry Pi 4 sahibi olacak.

Siber güvenlik konusunda farkındalık yaratmak ve bu alandaki insan kaynağını geliştirmek amacıyla düzenlenen STM CTF’ye, bu konuda kariyer yapmak isteyen gençler ve siber güvenlik araştırmacıları ilgi gösteriyor. STM CTF’de yarışmacılar, siber güvenlik zafiyetlerini bulmak ve sistemleri ele geçirmek için mücadele ediyor.

Detaylı bilgi ve başvuru için: https://ctf.stm.com.tr/

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.