Ana Sayfa Haberler STM Capture The Flag’19’da Finale Kalan Takımlar Belli Oldu

STM Capture The Flag’19’da Finale Kalan Takımlar Belli Oldu

Artık geleneksel hale gelen ve her yıl düzenlenen STM Capture The FLag (CTF / Bayrağı Yakala)’19 siber güvenlik yarışmasında finale katılmaya hak kazanan takımlar belli oldu.

Katılımcı sayısında sınırlama olmaksızın çevrimiçi (online) şekilde yapılan ilk etapta toplam 157 takım mücadele etti. 2018 yılında 129 takımın katıldığı yarışma bu sayıyla kendi rekorunu kırdı. Eleme mücadelesi sonucunda toplam 45 takım final yarışmasına katılmaya hak kazandı. Yarışmanın finali; 31 Ekim’de, Ankara’da gerçekleştirilecek.

İlk kez 2015 yılında düzenlenen yarışmaya, üniversitelerden, özel sektörden ve kamu kurumlarından gelen siber güvenlik uzmanlarının oluşturduğu takımlar katılıyor. Yarışma, siber güvenlik alanındaki farkındalığı arttırmayı ve gençleri, bu alanda bir kariyer yapma konusunda cesaretlendirmeyi amaçlıyor.

Finale kalan 45 takım şöyle sıralanıyor:

 

 2,087 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.