Ana Sayfa Haberler STM Capture The Flag’de, Beyaz Şapkalı Hackerlar, 4’üncü Kez Mücadele Edecek

STM Capture The Flag’de, Beyaz Şapkalı Hackerlar, 4’üncü Kez Mücadele Edecek

STM, Türkiye’nin en önemli siber güvenlik etkinliklerinden biri olan ve geleneksel hale gelen, STM Capture The Flag (CTF / Bayrağı Yakala) yarışmasının 4’üncüsünü gerçekleştirmek için hazırlıklarını sürdürüyor.

Kamu kurumları, üniversiteler ve özel sektörden takımların katılımıyla gerçekleştirilecek etkinlikte, yarışmacılar; siber güvenlik zafiyetlerini bulmak ve sistemleri ele geçirmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele verecekler.

STM CTF Yarışması, bu yıl ilk kez, iki aşamalı olarak düzenleniyor. 28-29 Eylül tarihlerindeki ilk aşama, katılımcı sayısı sınırlaması olmadan internet üzerinden online olarak gerçekleştirilecek. Birinci aşama sonrasında en başarılı ilk 45 takım arasına girenler, 31 Ekim’de Ankara Sheraton Oteli’nde gerçekleştirilecek offline final yarışmasına katılmaya hak kazanacak.

Savunma Sanayii Başkanlığının öncülüğünde, siber güvenlik alanında farkındalık yaratmak ve insan kaynağı geliştirmek amacıyla düzenlenen  yarışma, özellikle bu alanda kariyer yapmak isteyen gençlerin her yıl ilgi odağı oluyor.

Katılımcı sayısının her yıl arttığı ve bu yıl da yoğun ilginin beklendiği yarışmada:

  • 1’inci olan takıma 20.000 TL,
  • 2’nci olan takıma 15.000 TL,
  • 3’üncü olan takıma ise 10.000 TL’lik para ödülü verilecek.

Başvuruların devam ettiği yarışmayla ilgili detaylı bilgilere www.ctf.stm.com.tr  web sayfasından ve https://twitter.com/StmCTF  Twitter adresinden ulaşılabilir.

 923 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.