Ana Sayfa Haberler STM CTF Finali için Geri Sayım Başladı: Toplam Ödül 180 Bin Lira

STM CTF Finali için Geri Sayım Başladı: Toplam Ödül 180 Bin Lira

STM Capture The Flag’in (CTF) büyük finali, 18 Ekim’de, İstanbul’da gerçekleştirilecek. Toplamda 180 bin liralık para ödülünün verileceği STM CTF’de, 50 takım mücadele edecek.

Bu yıl 8’incisi düzenlenen STM CTF, pandemi sebebiyle son iki yıldır çevrim içi olarak gerçekleştirilmişti. Etkinlik, bu yıl tekrar yüz yüze düzenlenecek. STM CTF 2022 için başvurular, 23 Ağustos’ta başladı ve başvuruların ardından yapılan ön elemede, yarışmacılar çevrim içi olarak yarıştı. 156 takım ve 613 yarışmacının mücadelesine sahne olan ön elemenin ardından, ilk 50’ye giren takımlar İstanbul’da düzenlenecek CTF’de yarışmaya hak kazandı. Beyaz şapkalı hacker’ların mücadele edeceği STM CTF finali, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde, 18 Ekim’de başlayacak. Yarışmacılar, siber güvenlik zafiyetlerini bulmak ve sistemleri ele geçirmek için mücadele edecek. CTF’ye katılarak derece elde eden katılımcılar toplamda 180 bin liralık ödülün sahibi olacak. Yarışmada birinci olan takım 75 bin lira, ikinci olan takım 60 bin lira, üçüncü olan takım ise 45 bin lira para ödülü kazanacak. STM CTF’22’de, 4’üncü, 5’inci ve 6’ncı olan takımlara mekanik klavye; 7’nci, 8’inci, 9’uncu ve 10’uncu olan takımlara ise bluetooth hoparlör verilecek. Ayrıca yarışma süresince gerçekleştirilecek Mini Bilgi Yarışması’na katılıp soruları doğru yanıtlayanlar arasından yapılacak çekilişle, Oculus Quest VR sanal gerçeklik gözlüğü hediye edilecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.