Ana Sayfa Haberler STM CTF Yarışmacıları, Pandemi Sonrasında Bu Yıl Yüz Yüze Mücadele Edecek

STM CTF Yarışmacıları, Pandemi Sonrasında Bu Yıl Yüz Yüze Mücadele Edecek

STM’nin düzenlediği ve 18 Ekim’de, İstanbul’da gerçekleştirilecek siber güvenlik yarışması “Capture The Flag-CTF (Bayrağı Yakala)” için başvurular başladı. Firma tarafından 23 Ağustos’ta yapılan bilgilendirmeye göre yarışmada, toplam 180 bin liralık para ödülü dağıtılacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde düzenlenecek STM CTF’22’de yarışmacılar yüz yüze mücadele edecek. Etkinlik, son 2 yıldır, pandemi nedeniyle sanal ortamda gerçekleştiriliyordu.

Yarışma için başvurular, ctf.stm.com.tr adresi üzerinden yapılacak.  Çevrim içi olarak gerçekleştirilecek ön elemenin ardından ilk 50’ye giren takımlar, İstanbul’da mücadele etmeye hak kazanacak.

Ödüller, Eğitimler ve Kariyer Fırsatları

CTF’22 mücadelesinde derece elde eden yarışmacılar, toplamda 180 bin liralık ödülün sahibi olacak. Yarışmada birinci olan takım 75 bin lira, ikinci olan takım 60 bin lira, üçüncü olan takım ise 45 bin lira para ödülü kazanacak. CTF’22’de, 4., 5. ve 6. olan takımlara mekanik klavye; 7., 8., 9. ve 10. olan takımlara ise bluetooth hoparlör verilecek.

Yarışmada birinci olan takım 75 bin lira, ikinci olan takım 60 bin lira, üçüncü olan takım ise 45 bin lira para ödülü kazanacak.

Ayrıca CTF’22 süresince Mini Bilgi Yarışması’nda soruları doğru yanıtlayanlar arasından yapılacak çekilişle seçilenlere, Oculus Quest VR sanal gerçeklik gözlüğü hediye edilecek.

STM’nin siber güvenlik uzmanları, CTF’22’de eğitimler vererek tecrübelerini gençlerle paylaşacak. Bunun yanı sıra CTF’ye katılarak dereceye giren yarışmacıları, STM’de staj veya çalışma fırsatı da bekliyor olacak.

Ayrıntılı bilgi için: https://ctf.stm.com.tr/

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.