Ana Sayfa Haberler STM’nin Siber Tehdit İstihbarat Portalı CyThreat, Yerli Malı Belgesi Aldı

STM’nin Siber Tehdit İstihbarat Portalı CyThreat, Yerli Malı Belgesi Aldı

STM’nin Siber Tehdit İstihbarat Portalı CyThreat, TRTEST’ten aldığı Ürün Uygunluk Sertifikası’nın ardından, önemli bir başarıya daha imza attı. CyThreat, Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından verilen Yerli Malı Belgesi’ni almaya hak kazandı. STM, gelişmeyi, 3 Ağustos’ta duyurdu.

Belgelendirme öncesinde, STM tarafından ASO’ya verilen kapasite raporu ve hesap cetveli ile ürün hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı dokümanlar incelendi. Yapılan incelemelerin ardından CyThreat, yüksek teknoloji düzeyinde, yüzde 84,24’lük yerli katkı oranıyla “Yerli Malı Belgesi” almayı başardı.

Siber tehditleri ve saldırıları önleme amacıyla geliştirilen CyThreat; deep web, dark web, sosyal medya ve forumlar gibi çeşitli kaynakları tarayarak, topladığı verileri rapor ve bildirimler ile kullanıcılara sunuyor. CyThreat; zafiyet önceliklendirme ve oltalama tespiti ile deep web ve dark web izleme yetenekleri sayesinde, bir “kara liste” oluşturuyor. Bu listeyi sürekli güncel tutan CyThreat, listenin verilerini, siber güvenlik cihazlarına gönderiyor. Böylece kurum ve kuruluşların, siber tehditlere karşı koruyucu önlemler almasını kolaylaştırıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.