Ana Sayfa Haberler STM, Deniz Platformlarının Sertifikasyonu İçin DNV GL ile Anlaştı

STM, Deniz Platformlarının Sertifikasyonu İçin DNV GL ile Anlaştı

STM, muhtelif deniz platformlarına yönelik olarak yurtdışında gerçekleştireceği modernizasyon çalışmalarının sertifikasyonu için Norveçli DNV GL firması ile bir sözleşme imzaladı. Sözleşme, 23-26 Ekim tarihlerinde Paris’te düzenlenen EURONAVAL 2018 fuarı sırasında imzalandı.

Su üstü ve su altı platformlarında, üstün görev kabiliyeti sağlamanın, yüksek kaliteli malzemeler, teknolojik üretim ve olağanüstü bir kalite kontrol süreci gerektirdiğini belirten STM yetkilileri, bu iş birliğinin, onarım, modernizasyon ve inşa konusunda, başka uluslararası projelerin de yolunu açacağını ön görüyorlar.

STM tarafından konuyla ilgili yayınlanan basın bülteninde, şu ifadelere yer verildi: “Günümüzde deniz platformları en karmaşık yapıya sahip askeri sistemlerden biri olup, son teknolojiler ile birlikte kalite kontrol süreçlerinin süreklilik arz etmesini gerektirmektedir. DNV GL ile birlikte, modernizasyon hizmeti verdiğimiz muhtelif yabancı deniz kuvvetlerinin, güvenilir deniz filolarına sahip olmasını sağlayacağız.”

Basın bülteninde ayrıca “İş birliği sayesinde, STM, yaptığı modernizasyon çalışmalarını belgelendirerek, DNV GL’den güvenlik sertifikası alacak ve deniz platformlarının kalite gerekliliklerini en üst seviyede sağlıyor olmanın verdiği güvenle hareket etmeye devam edecek.” ifadesi de yer aldı.

DNV GL; gerek yeni inşa edilen deniz platformları, gerekse farklı deniz kuvvetlerine ait platformların, güvenilirlik değerlendirmesinden, sınıflandırılmasına kadar, çok çeşitli onarım ve yarı ömür modernizasyonu projeleri konusunda, 40 yılı aşkın deneyime sahip bir sertifikasyon ve sınıflandırma kuruluşu.

 1,158 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.