Ana Sayfa Haberler STM, Deniz Projeleri Eski Direktörü Merhum Tuğamiral M. Savaş Onur’un Adını, Gölcük’te Bir Sınıfta Yaşatacak

STM, Deniz Projeleri Eski Direktörü Merhum Tuğamiral M. Savaş Onur’un Adını, Gölcük’te Bir Sınıfta Yaşatacak

STM, Deniz Projeleri Eski Direktörü, merhum Tuğamiral Mazlum Savaş Onur adına, Gölcük’te Şehit Kamuran Ablak Ortaokulu’nda özel bir sınıf açtı. Türk Kızılayı’nın, özel eğitim ve desteğe gereksinim duyan çocukların akranlarıyla aynı okula devam edebilmeleri için sürdürdüğü kampanyaya, STM, merhum Tuğamiral Mazlum Savaş Onur’un adını yaşatmak amacıyla destek oldu.

Türk Kızılayı’nın 2013 yılında “Sen Çok Özelsin” sloganıyla başlattığı kampanya ile okullarda, özel eğitim ve desteğe gereksinim duyan çocuklar için, çeşitli eğitim materyalleri ve donanım malzemeleri yer alan sınıflar açılıyor. Renkli, sesli ve dokunarak öğrenmeyi sağlayan bu materyaller sayesinde, çocukların el ve göz koordinasyonu ile motor becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Sınıfın açılışı nedeniyle düzenlenen törene; Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Türk Kızılayı Gölcük Şube Başkanı Orhan Faruk Barış ve STM Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Yavuz Güvenlioğlu katıldı.

Törende yaptığı konuşmasına, dizayn ettiği özel sınıflarla, özel çocuklara destek yolu açan Türk Kızılayı’na STM adına teşekkürlerini sunarak başlayan Güvenlioğlu; “Kıymetli büyüğümüz merhum Tuğamiral Mazlum Savaş Onur, yıllarca Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) önemli görevler üstlendi ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Teknik Başkanlığı ile Gölcük Tersane Komutanlığı görevlerini yürüttü. TSK’daki görevlerinin ardından STM’de ise, ülkemiz savunma sanayiine kazandırılmak üzere yola çıkılan Milli Gemi (MİLGEM) projesinin, şirketimiz içindeki yürütücüsü; Milli Denizaltı (MİLDEN) projesinin ise önemli destekçilerinden oldu. Pakistan Denizde İkmal Gemisi’nin ihracatıyla; Türkiye’ye ve STM‘ye, döneminin en büyük savunma sanayii ihracat projelerinden biri olmanın gururunu yaşattı. Gölcük için ise, uzun yıllar görev yaptığı Gölcük Tersanesi için 1999 Gölcük Depremi’nde harekete geçmişti ve deprem sırasında gerek insan gücü gerekse fiziksel olarak büyük hasar alan ve yeniden inşa süreci geçirmesi gereken Gölcük Tersanesi’nin, eski performansına kavuşmasına, köprü olmuştu. Onur’un STM için kıymeti; kendi denizaltılarımız, kendi gemilerimiz, dünya denizlerinde yüzdükçe daha da artacak. Bunun yanı sıra Gölcük için yaptıklarının hatırasının, bu sınıfta, bu özel çocuklarımızla ve mutlu aileleriyle birlikte yaşayacak olması, bizlere ayrı bir gurur yaşatıyor. Sınıfımızın, sevgili çocuklarımıza ve kıymetli ailelerine, hayırlı olmasını dilerim.“ dedi.

 653 Toplam Görüntüleme,  3 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.